Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

youtube
Technologia

YouTube – ciekawa platforma, wiele możliwości

YouTube – tą platformę zna chyba każdy z nas. Jak przedstawiają się jej zalety? Jak wygląda pobieranie treści z YouTube? Czy w zasadzie to jest to legalne? Jeśli tak, to w jakich przypadkach? Na te wszystkie pytania odpowiedź będzie znajdowała się poniżej.

YouTube – popularna szafa grająca

Czemu YouTube jest tak popularny pomimo tego, że pojawiają się różnego rodzaju inne platformy i chmury z muzyką? Przede wszystkim dlatego, że jest tam absolutnie wszystko i to nie tylko pod kątem muzycznym.

Znajdziemy tam ludowe pieśni górali Kaukazu, najsłynniejsze piosenki popowe, muzykę filmową – słowem wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, ponieważ znajdą się także różne ciekawe filmiki odnośnie tego, jak coś ugotować, uszyć, urywki z wiadomości.

Lecz nie zawsze mamy internet, a na telefonie korzystanie z YouTube dość szybko wyczerpuje baterię. Co można zrobić, żeby swoje ulubione piosenki czy filmiki mieć cały czas dostępne?

Jak wygląda pobieranie treści z YouTube?

Otóż można pobrać takie treści poprzez różnego rodzaju konwertery, które dostępne są w internecie. Świetnie się one sprawdzają, pobierają szybko i w większości są darmowe.

Nie warto natomiast korzystać z torrentów. Dlaczego? O tym powiemy za chwilę …

Czy pobieranie filmów z YouTube albo pobieranie piosenek z YouTube jest legalne?

Wiele osób jednak pyta, czy takie pobieranie piosenek z YouTube to w ogóle jest legalne? To zależy – odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana. Zasadniczo bowiem pobieranie filmów z YouTube czy innych treści jest legalne, jednak w pewnym bardzo ograniczonym zakresie. Mianowicie, można pobierać treści tylko i wyłącznie dla użytku własnego.

Z tego powodu właśnie torrenty nie są najlepszą opcja, ponieważ tutaj nie jest tylko i wyłącznie de facto użytek własny, lecz pobierając coś, jednocześnie udostępniamy to innym osobom.

Warto też podkreślić, ze całkiem sporo sytuacji jest uznanych za udostępnianie treści innym. A zatem, pobranego kawałka nie możemy wysłać koleżance, nie wskazane jest także puszczanie na głos różnorodnych pobranych piosenek czy filmików.

Opcja odtwórz offline w YouTube

Warto jednak zaznaczyć, że na YouTube jest coś takiego jak opcja pobrania offline. Wówczas możemy dany film zapisać i odtworzyć na YouTube w wersji bez połączenia sieciowego. Co istotne, takie filmiki czy piosenki można spokojnie udostępniać innym np. puszczając na imprezie i będzie to w pełni legalne działanie.

Warto jeszcze na koniec dodać, że w innych krajach mogą inaczej nieco podchodzić do opisanych tu kwestii.