Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

komputer
Technologia

Zalety i wady komputerów poleasingowych

Komputery są urządzeniami, bez których trudno sobie wyobrazić dzisiejsze życie To nie tylko ogromna ilość gier komputerowych, ale także możliwość zarobkowej pracy, czy też oczywiście oglądanie filmów z platform streamingowych. Żeby jednak to wszystko było możliwe, trzeba wydać naprawdę dużo pieniędzy na nowy sprzęt. Z tego też powodu ogromną popularnością cieszą się komputery używane, np. poleasingowe. Czym one jednak są i jakie są ich wady oraz zalety?

Czym są komputery poleasingowe?

Każdy doskonale wie, czym są używane komputery. Nie każdy jednak wie, czym są komputery poelasingowe. Choć jak szybko można się przekonać, dwa te modele łączy ze sobą naprawdę wiele. Komputer używany to sprzęt, który wykorzystywano w domu do najróżniejszych zastosowań. Decydując się na taki model, można łatwo kupić taniego laptopa, jak i również zwykły model stacjonarny. Co jednak bardzo ważne, takie używane komputery cechują się często dość słabą jakością.
Komputer poleasingowy to również model używany, lecz nie przez osobę prywatną, lecz przez firmę, a konkretniej przez jej pracownika.

Zalety komputerów poleasingowych

Tanie laptopy mogą posiadać naprawdę dużą ilość zalet i wad, które rzutować będą na jakość korzystania z nich. Modele poleasingowe to przede wszystkim ogromna ilość zalet, które sprawiają, że kupienie ich jest często o wiele lepszym pomysłem niż kupowanie modeli nowych. Skąd to przekonanie? Przede wszystkim są to komputery tańsze, lecz nadal dość młode, ponieważ modele poleasingowe najczęściej nie liczą sobie więcej niż 3 lata. Bardzo ważną zaletą jest to, że komputery te są w rewelacyjnym stanie technicznym, dzięki czemu kupuje się sprzęt pewny, który bez przeszkód posłuży jeszcze wiele lat. Jest to cecha, która jest rzadkością, jeśli chodzi o tanie laptopy.

Komputery poleasingowe – wady

Jak się jednak okazuje, poleasingowe i tanie laptopy to nie tylko same zalety, lecz również kilka niedociągnięć, które koniecznie trzeba mieć w pamięci, gdy rozważa się nabycie takiego modelu. Zdecydowanie najważniejszą wadą jest w tym wypadku to, że cena poleasingowego modelu w dalszym ciągu jest wyższa, niż komputera używanego od osoby prywatnej. Co więcej, nie ma co liczyć w przypadku takiego modelu na sprzęt z najwyższej półki jeśli chodzi o możliwości obliczeniowe. W końcu mało który pracownik potrzebował do pracy laptopa za kilkanaście tysięcy złotych. Co oczywiście nie oznacza, że takie się nie zdarzaj, ponieważ często modele, których używali graficy, takie parametry i możliwości mają. Z reguły jednak modele te są dość wolne, używane głównie do pracy biurowej. Co nie znaczy oczywiście, że nie warto ich nabyć, ponieważ w dalszym ciągu będą rewelacyjnym sprzętem do domu.