Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

skup działek, kupię twoją działkę
Dom i ogród

Skup działek – sposób na szybką gotówkę

Skupy działek funkcjonują w naszym kraju już od jakiegoś czasu. Dzięki nim można łatwo i szybko sprzedać niepotrzebną działkę, a tym samym zyskać spory zastrzyk niezbędnej gotówki. Kupno działki Bytom przez skup wcale nie musi oznaczać, że cena nie będzie satysfakcjonująca. Doświadczenie pokazuje, że na sprzedaży działki do skupu można nieźle zarobić.

Skup działek Bytom – jak to działa?

Skup działek budowlanych Bytom to przedsiębiorstwo, którego głównym zadaniem jest skupowanie działek przeznaczonych pod zabudowę. Firmy takie dysponują wystarczającą ilością gotówki, żeby od ręki kupić niemal dowolną działkę. Warto przy tym wiedzieć, że to, że firma działa w określonym mieście, nie musi wcale oznaczać, że koniecznie będzie zainteresowana kupnem działek wyłącznie w danej lokalizacji. Jeżeli dysponujemy niepotrzebną działkę w dużej odległości od siedziby firmy to i tak warto zapytać. Całkiem prawdopodobne jest to, że firma prowadząca skup i tak będzie zainteresowana transakcją.

Skup działek budowlanych Bytom – czy to się opłaca?

Często zadawanym pytanie jest to, czy sprzedaż działki do skupu na pewno się opłaca. Skupy płacą za działki zazwyczaj od ręki, a więc należałoby się spodziewać, że zaoferowana cena będzie znacznie mniejsza od ceny rynkowej. Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Ceny oferowane przez skupy nie są zazwyczaj niższe niż około dziewięćdziesięciu procent rynkowej wartości danej działki. Jeżeli ktoś na przykład chce szybko uzyskać gotówkę, to ma kilka możliwości. Działkę można sprzedać w standardowy sposób, jednak szukania kupca może trochę zająć. Działki w mniej atrakcyjnych miejscach nieraz muszą czekać na zainteresowanych wiele tygodni, a nawet miesięcy. Jeżeli ktoś taką działkę chce sprzedać szybko, to musi naprawdę mocno zejść z ceny. Patrząc z tej perspektywy, sprzedaż działki do skupu wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem.

Jak uzyskać szybką gotówkę w skupie działek?

Żeby uzyskać szybką gotówkę w skupie, trzeba oczywiście dysponować najpierw odpowiednią działką. Skup wycenia ją, kierując się aktualnymi średnimi cenami działek w danej lokalizacji. Cena zaproponowana przez skup będzie najczęściej niewiele niższa od cen rynkowych, dzięki czemu sprzedaż działki staje się jak najbardziej opłacalna. Jeżeli dysponuje się odpowiednią działką, to jest to zdecydowanie jeden z łatwiejszych i szybszych sposobów na uzyskanie grubszych pieniędzy. Skup działek Bytom interesuje się wieloma ofertami, aby uatrakcyjnić rynek dla swoich klientów, dlatego warto zastanowić się czy aby nie dokonać transakcji, gdy potrzebna jest nam spora kwota gotówki.