Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

skup domów za gotówkę, sprzedaż domu
Dom i ogród

Kiedy skup domów za gotówkę jest opcją korzystną dla właścicieli nieruchomości

Podczas gdy liczba właścicieli domów wzrasta z roku na rok, obecne warunki ekonomiczne zmuszają wiele osób do sprzedaży domu lub mieszkania, przy założeniu że będą mogli zarobić na swoich nieruchomościach.
Firmy, które kupują domy za gotówkę to często lokalne, niewielkie agencje nieruchomości lub też indywidualni inwestorzy, którzy płacą za domy gotówką. Ich działalność ma na celu ewentualny remont lub większą przebudowę nieruchomości a następnie odsprzedaż z zyskiem. W niektórych przypadkach skup domów jest prowadzony z założeniem późniejszego wynajęcia długoterminowego.

Skup domów opłacalny dla obu stron transakcji?

Działalność obejmująca kupno domów może być opłacalna dla obu stron transakcji, po spełnieniu kilku warunków. W ogłoszeniach typu „kupię dom” z reguły zawarte są istotne informacje, czy skup domów obejmuje również domy do remontu, zadłużone, nawet będące w procesie egzekucji komorniczej. Trudna sytuacja prawna lub lokatorzy na nieruchomości, też nie wykluczają transakcji. Zdarza się, że właściciel domu lub mieszkania nie jest w stanie go dłużej utrzymywać i szuka mniejszego lokum w celu zamiany nieruchomości. Taka opcja może uchronić przed zadłużaniem oraz kłopotami finansowymi, również w sytuacji, kiedy właścicielami nieruchomości jest kilku udziałowców.

Jak faktor czasu wpływa na kupno domów

Główną korzyścią dla sprzedającego może być krótki czas przeprowadzenia transakcji, gdzie kupno domów od momentu wyceny do przekazania gotówki, łącznie z całą obsługą strony administracyjnej i prawnej trwa zaledwie kilka tygodni. Niektórzy nabywcy domów oferują kupno za gotówkę, którą przekazują sprzedającemu tuż po podpisaniu aktu notarialnego. Opcja kupię dom za gotówkę działa na korzyść sprzedających w sytuacjach nagłej potrzeby finansowej oraz ograniczonego czasu.

Oferta kupię dom za gotówkę nie jest rzadkością na rynku

Poszukiwacze nieruchomości na sprzedaż czy też inwestorzy oferujący skup domów za gotówkę, nie są już rzadkim zjawiskiem na rynku. Dzięki szybkiemu rozwojowi Internetu, łatwiej niż kiedykolwiek znaleźć kupców bez angażowania pośrednika, takiego jak agent nieruchomości.
Ta zmiana wywarła znaczny wpływ na branżę nieruchomości, dając przewagę sprzedawcom domów, mieszkań lub działek, którzy mogą przeprowadzić i sfinalizować proces w możliwie szybkim terminie. Stan techniczny nieruchomości nie jest przeszkodą, jak również trudna sytuacja prawna.