Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

przyłbica
Zdrowie i uroda

Przyłbica ochronna na twarz – przepisy BHP, zakup, cena

Środki ochrony twarzy BHP są zaliczane do kategorii środków ochrony indywidualnej. W jakich zawodach konieczne jest stosowanie osłon twarzy? Gdzie można je zakupić? W jakich cenach są one oferowane?

Przyłbice ochronne BHP – wskazania

Na tych stanowiskach pracy, na których pojawia się wysokie ryzyko urazów twarzy, w tym wzroku, konieczne są przyłbice ochronne. Mają one na celu zabezpieczenie twarzy przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi wpływem skrajnych temperatur, iskier, środków chemicznych czy odłamków.

Najczęściej przyłbice BHP stosowane są w poniższych branżach:

  • budownictwo
  • spawalnictwo
  • leśnictwo,
  • ogrodnictwo
  • prace instalacyjne
  • medycyna
  • ratownictwo

Ponadto przyłbica ochronna na twarz może być wykorzystana także w wielu innych branżach, w których pracownicy narażeni są na powstanie urazów twarzy na skutek prowadzonych procesów.

Aktualnie przyłbice ochronne wykonane z przezroczystego plastiku są także często używane w celu dodatkowej ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Mogą być one używane razem z maseczkami ochronnymi dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w kontakcie z innymi, potencjalnie zakażonymi osobami, na przykład w sklepach i w innych punktach, w których obsługuje się klientów.

Przyłbica ochronna na twarz – gdzie kupić?

Produkty jak przyłbice BHP oferowane są głównie w sklepach BHP, które specjalizują się w sprzedaży artykułów niezbędnych do bezpiecznej i higienicznej pracy na różnych stanowiskach.

Warto wskazać, że przyłbice ochronne są sprzedawane również w sklepach internetowych BHP. Można zamówić w nich potrzebne produkty dla pracowników, aby zadbać o ich właściwą ochronę podczas pracy.

Przyłbice mogą być zamawiane zarówno przez firmy, jak i przez osoby prywatne. Zakupienie przyłbicy jest wskazane między innymi podczas majsterkowania – pracy z użyciem elektronarzędzi, między innymi w trakcie obróbki skrawaniem czy spawania w warunkach domowych.

Przyłbice BHP – ceny

Cena za środek ochrony jak przyłbica ochronna na twarz jest zależna od jej rodzaju, a tym samym również od jej przeznaczenia.

Najmniej trzeba zapłacić za przyłbice – osłony twarzy używane obecnie w celu zabezpieczenia przed zakażeniem. W tym przypadku koszt to około 4-5 zł za sztukę. Profesjonalne osłony twarzy używane między innymi w spawalnictwie to już wyższy wydatek i wynosi on od około 30 zł do nawet ponad 100 zł w zależności od rodzaju wybranego środka.

Z dokładnymi cenami przyłbic ochronnych przeznaczonych do użytku w zakładach pracy oraz do użytku prywatnego można zapoznać się bliżej na stronach sklepów BHP.