Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Implanty zębów – co warto wiedzieć?

Piękny uśmiech to obecnie standard w naszym społeczeństwie. Zadbane zęby nie tylko świadczą o tym, że o siebie dbamy, ale również dodają nam pewności siebie. Pewność siebie w dzisiejszych czasach jest na wagę złota, łatwo bowiem ją stracić bądź obniżyć. Odzyskanie jej jest natomiast bardzo trudne. Zęby są tą częścią, na którą w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Zaniedbane zęby raczej nas zniechęcą do nowo poznanej osoby, dlatego ważne jest, by odpowiednio zadbać o swoje zęby. Na szczęście współczesna stomatologia umożliwia posiadanie zdrowych, ładnych i zadbanych zębów.

Jakie zadanie mają implanty zębów?

Czasem u niektórych osób wymagane jest założenie implantów zębowych. Chociaż nazewnictwo nie jest przyjazne, to same implanty nie są niczym złym. Implanty zębowe to bardzo trwałe, sztuczne zamienniki korzeni zębów. Ich celem jest odtworzyć funkcję naturalnych korzeni zębów, których brakuje w jamie ustnej. Implanty zębów są więc idealnym sposobem na wyrównanie braków zębowych pojedynczych jak i wielozębowych. Implanty różnią się od mostków i protez tym, że dzięki nim możemy utrzymać prawidłową pracę mięśni twarzy i co ważne, przeciwdziałają zanikowi kości.

Implant zęba – czym są?

Implant zęba to tak naprawdę śruba, a nie ząb, który jest widoczny w jamie ustnej. Śruba ta wykonana jest z tytanu bądź tlenku cyrkonu, która zostaje umieszczona w kości pacjenta. Następnie, po umieszczeniu śruby w kości umieszcza się na implancie koronę. Ze względu na biokompatybilność z ludzkimi tkankami ryzyko odrzucenia jest znikome.

Gdzie założyć implanty?

Usługi wstawienia implantów zębowych oferuje niemalże każdy gabinet stomatologiczny. Natomiast największym powodzeniem w tej kwestii cieszą się kliniki stomatologiczne w większych miastach. Implanty zębów Sosnowiec, jako miasto zapewnia mnóstwo usług zabiegowych w tej kwestii.

Pacjenci, którzy chcą się poddać zabiegowi wstawiania implantów w pierwszej kolejności są zainteresowani ceną. Niestety zabieg ten nie należy do najtańszych – również implanty Sosnowiec oferuje w cenach wyższych ze względu na stosowanie wysokiej jakości materiałów.

Implanty zebowe Sosnowiec oferuje tytanowe lub cyrkonowe (czyli bez metalu). Wysoka cena wynika z faktu, że nie są to tanimi surowcami – w związku z czym zabieg może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Natomiast możemy być pewni, że przed użyciem surowce te poddawane są wnikliwe badaniom i testom, aby zdrowia pacjenta nie było narażone.