Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Pierwszy telefon komórkowy
Technologia

Pierwszy telefon komórkowy

Pierwszy telefon komórkowy to Motorolla, która charakteryzowała się dość dużym kształtem, głośnymi przyciskami i sporą antenką. Był to telefon dość ciężki, dlatego nie można było swobodnie nosić go wszędzie, jak ma to miejsce obecnie. Pierwszy sms został wysłany z Wielkiej Brytanii w 1992 roku i zrobił to Neil Papworth, a ta wiadomość brzmiała “Wesołych Świąt”. Co warto wiedzieć o początkach istnienia telefonu? Kto wymyślił telefon? Kto wynalazł telefon i jak wyglądało jego opatentowanie?

Pierwszy telefon komórkowy

Pierwszy telefon komórkowy to model zdecydowanie inny niż większość z nas myśli. To samo dotyczy pierwszego telefonu, który wymyślił
Aleksander Graham Bell – szkocki wynalazca. Osoba ta nie tylko stworzyła prototyp urządzenia, ale także udała się do urzędu patentowego by oficjalnie zarejestrować swój wynalazek. Było bardzo blisko, by wyprzedził go elektryk i mechanik Elish Gray, który w tym samym czasie również zakończył pracę nas stworzeniem telefonu, dzięki któremu osoby mogą się komunikować. Aleksander Graham Bell uznawany jest jako wynalazca telefonu, który jako pierwszy stworzył sprzęt, który pozwala komunikować się dwóm osobom ze sobą, będącym w różnych miejscach. To on także stworzył telefon, który początkowo nie wyglądał jak znane nam dziś obecnie telefony komórkowe. Były to modele o sporych gabarytach oraz znajdujące się na stacjach. Posiadały również kabel oaz duże anteny, które nie pozwalały na ich przemieszczanie.

Ciekawostka

Dzisiejsze telefony są znacznie inne niż pierwsze modele, które nasi dziadkowie mieli szansę zobaczyć. Tamte telefony były duże, nieprecyzyjne i ciężkie w obsłudze. Jednak, im więcej osób je posiadało, tym łatwiej i szybciej możliwe było komunikowanie się z rodziną, przyjaciółmi czy najważniejsze – wezwanie pomocy. Obecnie telefony komórkowe to prawdziwe “komputer” o dużej pojemności, pamięci i o ogromnych, niezliczonych możliwościach. Producenci tego sprzętu cały czas prześcigają się w wymyślaniu nowszych modeli, które będą lepsze i nowocześniejsze. Obecnie, nie tylko też liczy się ich jakość, funkcje czy dodatkowe opcje. Ogromną wagę klienci skupiają również na ich wyglądzie. Dlatego też, wiele osób inwestuje w takie telefony jak Iphony, które powszechnie kojarzą się z elegancją, klasą i stylem. Pierwszy Iphon powstał w 2007 roku i do dziś jest to telefon, który szybko się rozwija i posiada wielu zwolenników wśród klientów na całym świecie. Wiele firm także próbuje stworzyć podróbki Iphona, jednak z mizernym skutkiem.