Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

akcesoria do telefonów
Technologia

Czy etui na telefon jest potrzebne?

Producenci telefonów komórkowych prześcigają się w tym, w jaki sposób zdobyć klienta. Rynek telekomunikacyjny nadal bardzo szybko się rozwija. Telefony mają coraz więcej możliwości i funkcji. Producenci starają się również, by ich urządzenia były wytrzymałe – jednak nie zawsze im się to udaje. Miniaturowa elektronika zapakowana w smartfon sprawia, że o uszkodzenie mechaniczne wcale nie jest trudno. Szczególnie, że jest to producentom niejako na rękę – następuje wtedy konieczność zakupu nowego urządzenia. Bo, prawdę mówiąc, kto wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego. Dlatego tak ważne jest, aby zakupić akcesoria telefoniczne, które ochronią telefon.

Czy spigen etui ochroni przed każdym urazem?

Głównym zadaniem, jakie ma spigen case na telefon jest absorbcja energii w razie wypadku oraz ochrona przed przypadkowymi zarysowaniami. Oczywiście nawet najlepszej klasy etui nie ochroni telefonu, jeśli energia na niego wywierana będzie wyższa niż to, co zaabsorbować może spigen etui i inne akcesoria używane w danym momencie. Dlatego mimo wszystko nie powinno narażać się telefonu na niepotrzebne urazy. Etui jest też pierwszą barierą przed przypadkowym zalaniem – może ochronić przed niewielkimi ilościami wody stanowiąc fizyczną barierę dla otworów w telefonie. Nie można jednak całkowicie pokładać wiary, że etui zawsze ochroni telefon i dane w nim zawarte. Fakt jest taki, że nawet niewielki uraz, a punktowy może spowodować duże uszkodzenia urządzenia. Należy pamiętać, że współczesne telefony naszpikowane są elektroniką w wersji mini i dlatego bardzo łatwo zaburzyć ich działanie.

Jakie inne akcesoria telefoniczne warto zakupić?

Poza spigen case na telefon ludzie zaopatrują się w inne akcesoria pozwalające na ochronę urządzenia lub zwiększenie jego estetyki. Jednym z niezbędnych wręcz dodatków jest szkło hartowane, szkło pancerne w zależności od modelu czy producenta. Ochrania ono ekran dotykowy telefonu, który jest najsłabszym elementem zabezpieczeń producenta. Dodatkowo szczególnie łatwo go uszkodzić. A przecież aktualnie ekran stanowi główny panel obsługi telefonu – po jego uszkodzeniu urządzenie staje się zupełnie bezużyteczne. Analogiczne szkła zakłada się na tylny aparat telefonu komórkowego, a inne zabezpieczenie na czujnik linii papilarnych. Wszystko oczywiście może być zdobione wszelkimi dodatkami estetycznym, doczepkami, breloczkami. Rynek akcesoriów do telefonu jest bardzo szeroki. I każdy znajdzie odpowiednie dla siebie elementy, które uczynią jego urządzenie wyjątkowym.