Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Uncategorized

Piękne i zdrowe zęby, czyli stomatologia estetyczna

Dążenie do pięknego uśmiechu jest zawsze godne pochwały – dzięki temu nie tylko dbamy o zdrowie naszych zębów, ale również skutecznie poprawiamy wygląd ich wygląd, a nawet twarzy, a to dla niektórych recepta na większą pewność siebie i lepsze samopoczucie. Nic więc dziwnego, że stomatologia estetyczna Sosnowiec staje się coraz bardziej popularna. Na jakie zabiegi możemy liczyć?

Stomatologia estetyczna Sosnowiec – zabiegi

Wszystkie zabiegi w gabinecie stomatologii estetycznej mają na celu przede wszystkim polepszenie wyglądu zębów, a tym samym również twarzy. Zanim jednak będziemy mogli się im poddać, konieczne jest ich wcześniejsze wyleczenie – tylko całkiem zdrowe zęby można poddawać zabiegom upiększającym.

Do jednego z najpopularniejszych zabiegów należy usuwanie kamienia oraz piaskowanie. Mają one na celu dokładne oczyszczenie zębów z kamienia oraz osadów, które odkładają się przede wszystkim w okolicach szyjek zębowych. Nagromadzone osady i kamień mogą z czasem przyczyniać się nie tylko do brzydkiego wyglądu zębów, ale również prowadzić do poważnych chorób, dlatego zabiegi te wskazane są nie tylko w celach czysto estetycznych.

Kolejnym zabiegiem, na który możemy sobie pozwolić w gabinecie stomatologii estetycznej, jest wybielanie zębów Sosnowiec. Istnieje kilka metod, które sprawią, że zęby będą zdecydowanie bielsze i piękniejsze. Stomatologia estetyczna Sosnowiec może między innymi przeprowadzić wybielanie za pomocą metody nakładkowej lub przy użyciu specjalnych lamp. Innym sposobem są licówki Sosnowiec.

Licówki Sosnowiec – jakie są ich zalety?

Poprawa wyglądu zębów, w tym przede wszystkim ich barwy, a czasem i kształtu, możliwe jest przy pomocy licówek. Są to specjalne nakładki, które mogą być wykonane z porcelany lub kompozytu, i które mocuje się na zewnętrznej stronie zęba. Dzięki temu koryguje się zarówno ich barwę, jak i kształt. Jest to metoda, która może więc również zastąpić wybielanie zębów Sosnowiec, ponieważ porcelana lub tańszy kompozyt dobiera się pod względem barwy indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zaletą licówek jest to, że są skutecznym sposobem na drobne korekcje wyglądu zębów. Nie zawsze koniecznie jest noszenie aparatu ortodontycznego, ponieważ drobne rotacje można poprawić właśnie z pomocą licówek. Polecane są między innymi w przypadku diastemy. Koszt licówki Sosnowiec uzależniony jest od materiału, z jakiego jest wykonana.