Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

florystyka
Dom i ogród

Najpiękniejsze kwiaty

Kwiaty upiększają nie tylko mieszkania, ale również uświetniają uroczystości rodzinne czy państwowe obchody. Przyjęło się obdarowywanie kwiatami, jako coś w dobrym guście. Jeszcze kilka lat temu dotyczyło to głownie kwiatów ciętych. Aktualnie dużo popularność zyskują kwiaty doniczkowe, często ubogacone o ozdoby florystyczne. Zastępują one nawet najpiękniejszy bukiet, do tego są dużo bardziej trwałe. Szczególnym upodobaniem darzy się aktualnie storczyki i każdy sklep florystyczny musi mieć je w swojej ofercie.

Kwiaty z marketu

Wiele osób decyduje się na zakup kwiatów doniczkowych w markecie. Mają one znacznie niższą cenę niż ta oferowana przez sklep florystyczny internetowy czy stacjonarny. Są jednak zazwyczaj przechowywane w gorszych warunkach, co powoduje, że szybciej opadają kwiaty i liście. Oznacza to krótszy czas, w którym prezentem cieszy się obdarowany. Dodatkowo ozdoby florystyczne w tym przypadku trzeba zakupić i umieścić samodzielnie. To z kolei znacznie podnosi koszt ostateczny wręczanego prezentu. Warto, zatem przemyśleć kupno w takim miejscu, szczególnie, jeśli kwiat ma być prezentem dla bliskiej osoby.

Kwiaty z Internetu

Wielką popularność zyskuje zakup kwiatów przez Internet. Nie jeden sklep florystyczny internetowy wyspecjalizował się w przesyłkach kwiatów doniczkowych do klientów. Prawda jest jednak taka, że takie rozwiązanie sprawdza się głownie w przypadku odpornych na urazy okazów. Storczyki przy nieodpowiednim traktowaniu w czasie przewozu czy przy zmiennych temperaturach mogą stracić kwiaty lub mieć połamane łodygi. W przypadku wielu innych typów kwiatów można spodziewać się solidnej obsługi, zabezpieczonych okazów i szybkiej przesyłki. Sklep florystyczny internetowy powinien mieć dobrą opinię i gwarantować, że kwiaty dotrą bez uszkodzeń do klienta lub posiadać odpowiednie ubezpieczenia. Wszystko po to, by zakupione okazy cieszyły oko przez długi czas.

Sklep florystyczny po sąsiedzku

Wielu ludzi nadal preferuje jednak zakup kwiatów po prostu w kwiaciarni czy sklepie florystycznym. Szczególnie, jeśli mają być wręczone na prezent. Doświadczona florystka przekaże rady o konkretnym gatunku kwiatów, ale także dobierze ozdoby florystyczne, które będą pasować do okazji. Wszystko w miłej atmosferze i co ważne blisko domu. Dzięki temu, w razie potrzeby można wstąpić, poprosić o poradę lub zakupić odpowiednią odżywkę dla kupionej rośliny. W takim miejscu ma się uczucie, że wszystkie potrzeby związane z kwiatem są zaspokojone. To ważne gdyż do takiego sklepu często się wraca.