Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, ortodonta, dbanie o zęby
Dom i ogród

Ortodoncja- pomoc w wadach zgryzu

Piękne i zdrowe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety zdarza się, że pomimo białych zębów niechętnie uśmiechamy się w towarzystwie. Powodem najczęściej są wady zgryzu. Na szczęście można je skorygować, jednak w tym celu koniecznie musimy udać się do ortodonty.

Czy, wszystkie wady zgryzu można wyleczyć?

Otóż wszelkie nieprawidłowości, które zostaną zdiagnozowane, muszą być dokładnie przeanalizowane przez specjalistę. Jeśli należą one do popularnych wad to aparat na zęby Poznań bez problemu sobie z tym, poradzi.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy w grę wchodzą wady szkieletowe. Wtedy niezbędna będzie pomoc chirurga twarzowo – szczękowego. Warto dodać, że takie sytuacje występują rzadko i w większości przypadków wystarczy sam aparat na zęby Poznań.

W momencie, kiedy zauważymy, że z zębami naszego dziecka lub naszymi dzieje się coś niepokojącego, powinniśmy, jak najszybciej skorzystać z usług lekarza ortodonty, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. Ortodoncja Poznań to jedyny sposób na to, aby nasz uśmiech wyglądał onieśmielająco.

Chirurgiczne leczenie wad zgryzu

Chociaż chirurgiczna ingerencja przy wadach zgryzu dla wielu osób nie brzmi zbyt przyjaźnie to nie, warto zwlekać z podjęciem leczenia. Może to w przyszłości prowadzić do problemów zdrowotnych i dyskomfortu, który temu towarzyszy.

Ortodonta Poznań, żeby mógł nam pomóc przy wadach wymagających interwencji chirurga, musi z nim ściśle współpracować. Oznacza, to, że żaden z nich nie jest w stanie samodzielnie uporać się z tym problemem. Aby wszystko przebiegło sprawnie i po naszej myśli obaj specjaliści muszą działać w porozumieniu.

Przed zabiegiem nie trzeba mieć żadnych obaw, ponieważ odbywa się on w znieczuleniu ogólnym. Dzięki temu nie musimy się stresować, że będziemy cokolwiek czuli. Po wykonaniu określonych czynności zostajemy wybudzeni, a ortodonta Poznań może kontynuować dalsze leczenie.

Profilaktyczna wizyta u ortodonty, czy warto?

Na profilaktyczną kontrolę u dentysty lub ortodonty w Poznaniu najczęściej zapisuje się dzieci. Pomaga to określić, czy ich zęby są prawidłowo ułożone. Jeżeli okaże się, że coś jest nie tak można szybko rozpocząć odpowiednie leczenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ im wcześniej zaczniemy, tym szybciej skończymy z jeszcze lepszym efektem.

Oczywiście na wizytę mogą zapisać się osoby w każdym wieku, jeżeli tylko mają taką potrzebę. Dokładny czas leczenia zarówno młodych, jak i starszych osób zależy od konkretnej wady, z jaką mamy do czynienia. Ortodoncja Poznań to wiele różnych metod leczenia jednak duży wpływ ma również wiek pacjenta oraz to czy postępuje zgodnie z zaleceniami ortodonty Poznań.