Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

protetyka, zęby, naprawa zębów
Zdrowie i uroda

Jakie możliwości ma do zaoferowania protetyka ?

Protetyka Jarosław zajmuje się leczenie braków uzębienia. Obecnie stomatologia ma do wykorzystania wiele metod oraz rozmaite uzupełnienia protetyczne. W przypadku zniszczonych zębów, uszkodzonych lub wyrwanych warto udać się do protetyka, który doradzi fachowo dobór najlepszego rozwiązania. Z jego pomocą możliwe staje się odzyskanie pięknego uśmiechu.

Kiedy protetyka Jarosław będzie dobrym rozwiązaniem?

Problemy z jamą ustną mogą przyczynić się do wystąpienia różnych dolegliwości, które nie ograniczają się wyłącznie do zębów i dziąseł. O wizycie u protetyka powinny pomyśleć osoby, które mają braki w uzębieniu, ukruszone zęby, zniszczone szkliwo. Jest również skuteczny sposób na poprawienie estetyki swojego uzębienia, które nie zawsze wygląda idealnie. Protetyk może zmienić kształt zębów i ich zabarwienie za pomocą rozmaitych technik. Trzeba pamiętać o tym, że nawet brak jednego zęba staje się problemem. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o kwestię estetyki. Wpływa to negatywnie na całe uzębienie. Prowadzi do rozchwiania sąsiednich zębów i zwiększa ryzyko ich wypadnięcia. Zmieniają się nawet rysy twarzy, nie mówiąc już o dyskomforcie podczas gryzienia.

Jakie są dostępne protezy zębów Jarosław?

Obecnie pacjenci mają do wyboru rozmaite protezy zębów Jarosław, dzięki czemu nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych. Nie trzeba ograniczać się do wyjmowanych protez dentystycznych, które mają wiele wad. Można przebierać w uzupełnieniach protetycznych zarówno stałych, jak i ruchomych. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że nawet w przypadku całkowitego i długotrwałego bezzębia możliwe staje się przywrócenie komfortu życia, cieszenie pięknym uśmiechem i brakiem problemów z gryzieniem. Ze stałych uzupełnień wymienia się korony, mosty, licówki, nakładki, wkłady koronowo-korzeniowe. Można też wybrać uzupełnienie ruchome w postaci protezy szkieletowej. Za pomocą korony możliwe staje się zakamuflowanie zniszczonego szkliwa. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku zębów, które uległy uszkodzeniu na skutek zaawansowanej próchnicy lub urazu. Przy braku kilku zębów świetnie sprawdzają się mosty. Z kolei szybkim sposobem na poprawę wyglądu uzębienia jest zamontowanie na zębach specjalnych nakładek.