Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog, wizyta w klinice dentystycznej
Zdrowie i uroda

Leczenie ortodontyczne dostosowane do potrzeb pacjenta

Ortodoncja wołów to specjaliści, którzy są dobrze przygotowani na potrzeby leczenia ortodontycznego dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia przywiązują dużą wagę do tego, aby wybrać odpowiednie leczenie ortodontyczne. Analizują też problemy zdrowotne, które mogą być związane z niewspółosiowością szczęki. Po szczegółowym badaniu diagnostycznym tworzą indywidualną koncepcję leczenia, dostosowaną do potrzeb i życzeń pacjenta.

Ortodoncja wołów — doświadczeni specjaliści

Dzięki doświadczeniu i specjalizacji w leczeniu wyłącznie ortodontycznym specjalista ortodonta wołów jest w stanie na wczesnym etapie rozpoznawać i leczyć nieprawidłowości u dzieci, przeprowadzać indywidualne i delikatne terapie u dzieci i dorosłych, rozpoznawać rzadkie wzorce wzrostu i podejmować odpowiednie leczenie.

Najnowocześniejsza technologia cyfrowa umożliwia bezpieczne, wydajne i wygodne badanie.
Podczas osobistej konsultacji ortodonta wołów ocenia korzyści, koszty, czas trwania i ryzyko oraz sumiennie wyjaśnia zalety i wady każdego zabiegu, aby wspólnie z pacjentem ustalić optymalny przebieg leczenia. Pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia i kosztów. Następnie można rozpocząć praktyczne leczenie.

Czy nie za wcześnie na wizytę u ortodonty?

Ortodonta wołów przyjmuje nawet małych pacjentów (od około 4 roku życia). W tym wieku często jest to tylko kwestia przełamywania złych nawyków, Obejmują one ssanie kciuka, przygryzanie warg lub wpychanie języka. Również ważne dla zdrowia jest prawidłowe oddychanie przez nos zamiast niezdrowego oddychania przez usta. Wszystkie te nawyki wpływają na rozwój zębów i szczęk dziecka. Są jednak wyjątki, np. w przypadku niekorzystnego wzrostu, które powodują konieczność wczesnego leczenia.
Na początku terapii dzieci mają zwykle od 9 do 13 lat.

To, czy wczesne leczenie jest konieczne dla dziecka, zostanie ustalone na wstępnym spotkaniu i konsultacjach. Zmiany, które należy leczyć wcześnie, obejmują zgryz krzyżowy czołowy lub boczny, zgryz otwarty lub wyraźny brak miejsca w szczęce, na przykład w przypadku przedwczesnej utraty zębów mlecznych.

Aparaty na zęby wołów

Aparaty stałe i zdejmowane pełnią różne role, a każdy z nich jest przydatny sam w sobie. Rzadko się zastępują.

W przypadku aparatów stałych małe korpusy metalowe lub ceramiczne, mocowane są do zębów za pomocą tworzywa sztucznego. Aparaty na zęby wołów wytrzymują duże obciążenia podczas jedzenia. Jednak jeśli aparat się poluzuje, ortodonta wołów bez problemu może to naprawić.

Czas trwania leczenia jest inny dla każdego pacjenta. Leczenie ortodontyczne główne lub regularne obejmuje fazę leczenia aktywnego oraz fazę retencji, czyli stabilizacji osiągniętego rezultatu, po wymianie zębów jest w dużej mierze całkowita i trwa około 2-4 lat. Ważnym aspektem są tu jednak regularne wizyty w gabinecie.