Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowy uśmiech, dentysta
Zdrowie i uroda

Chirurg szczękowy w Olsztynie

Problemy stomatologiczne mogą mieć bardzo różny wymiar. Czasem jest to tylko nieduży ubytek, a czasem niezbędna jest ekstrakcja zęba. W tym drugim przypadku może być konieczne skorzystanie z usług takiego specjalisty jak chirurg szczękowy Olsztyn. Czym się zajmuje?

Chirurg stomatolog Olsztyn – czym się zajmuje?

Z pomocy chirurga szczękowego w Olsztynie koniecznie należy skorzystać, gdy niezbędna jest ekstrakcja zęba, np. ósemki, której niemożliwe jest usunięcie podczas wizyty u zwykłego stomatologa. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy wyrzynanie zęba zatrzymało się, co zdarza się bardzo często. Wtedy należy wykonać zdjęcie RTG, aby chirurg szczękowy Olsztyn dokładnie wiedział, jak ma przebiegać ekstrakcja zęba. Zabieg najczęściej wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania zależy indywidualnie od każdego przypadku.

Ponadto chirurgia stomatologiczna Olsztyn może także podejmować się innych zabiegów i operacji w obrębie całej jamy ustnej i twarzy. Mogą mieć one swoją przyczynę w różnego rodzaju urazach i złamaniach w obrębie twarzoczaszki, żuchwy, szczęki, a nawet oczodołów. Może być również konieczne odtworzenie utraconych tkanek miękkich i tkanki kostnej.

Doświadczony chirurg stomatolog Olsztyn

Zabiegi i operacje w obrębie jamy ustnej i całej twarzoczaszki nie są łatwe – zdarza się, że konieczna jest także współpraca z innymi lekarzami specjalistami. Najważniejsza jest także prawidłowa diagnoza, którą chirurg stomatolog Olsztyn stawia po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną oraz wspomagając się niezbędnymi wynikami badań. Długoletnie doświadczenie jest w tej kwestii gwarancją udanych zabiegów oraz operacji. Warto więc wybierać takich specjalistów.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn – cennik

Tego rodzaju zabiegi i operacje plastyczne w obrębi jamy ustnej i twarzoczaszki mogą znacząco różnić się w kwestii ceny – wszystko uzależnione jest od specyfiki danego zabiegu. Najprostsza ekstrakcja ósemki może sięgać nawet kwoty 400 złotych, ale zdarza się, że bywa jeszcze droższa. Chirurg stomatolog Olsztyn zawsze wcześniej przed zabiegiem informuje o końcowej cenie całego zabiegu, który może być różny zależnie od indywidualnego przypadku. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn każdy przypadek zabiegów i operacji w obrębie twarzoczaszki traktuje indywidualnie, a na celu ma przede wszystkim dobro pacjenta.