Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

szczoteczka dentystyczna, stomatolog, dbanie o zęby
Zdrowie i uroda

Jak dbać o zęby?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że o zęby trzeba dbać, by mogły zachować zdrowie i estetyczny wygląd. Bez odpowiedniej pielęgnacji są narażone na szereg problemów, łącznie z ich zniszczeniem do tego stopnia, że po prostu się je straci. By się tego ustrzec, trzeba korzystać z usług, jakie mogą zaproponować stomatolodzy Wolsztyn oraz dbać o nie we własnym zakresie.

Higiena to podstawa

Nie da się mieć zdrowych zębów bez ich systematycznego mycia, a najlepiej jest działanie szczoteczki i pasty uzupełnić o nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. Takie działania dbają nie tylko o zęby, ale o całą jamę ustną – a warto wiedzieć, że tak naprawdę zdecydowana większość bakterii wcale nie znajduje się na zębach. Dlatego też sama szczoteczka i pasta to zdecydowanie za mało. Stosowanie kompletnej gamy środków do ochrony jamy ustnej pozwoli cieszyć się uczuciem jej czystości oraz świeżością oddechu, można będzie też zapobiegać odkładaniu się przebarwień i kamienia nazębnego. Najważniejsze jest jednak niwelowanie bakterii, które odpowiedzialne są za kwasową erozję szkliwa oraz choroby dziąseł i tkanek miękkich. Postępując w ten sposób, można mieć duże szanse na to, że stomatolog Wolsztyn nie będzie miał co robić!

Systematyczne kontrole

Zwykle jednak nawet staranna higiena nie wystarcza zupełnie do tego, by ubytki próchnicze nie pojawiały się. Z tego powodu istotne jest, by dentysta Wolsztyn odwiedzany był przez każdego pacjenta systematycznie, co pół roku. Takie wizyty kontrolne należy odbywać nawet jeśli ma się wrażenie, że w jamie ustnej nie dzieje się nic niepokojącego, ponieważ tylko stomatolog Wolsztyn może w porę zauważyć początki próchnicy. Pomagają mu w tym specjalne narzędzia, na czele z lampą, dzięki której ma doskonałą widoczność, podczas gdy sam pacjent, korzystając z lusterka, jest w stanie zobaczyć bardzo niewiele.

Specjalistyczne zabiegi

Chcąc jeszcze efektywniej chronić swoje zęby przed próchnicą (a wiadomo, że lepiej jest do niej nie dopuszczać niż potem leczyć zęby), warto poddać się specjalnym zabiegom, jakie może zaproponować dobry dentysta Wolsztyn. Mają one na celu wzmocnienie szkliwa i jego odbudowę. Stomatolodzy Wolsztyn proponują takie zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej jak fluoryzacja zębów, lakierowanie czy lakowanie.