Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Implanty w Toruniu – jak wybrać dobrą ofertę?

Wykonywanie implantów w Toruniu, tak samo jak we wszystkich innych polskich miastach, cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić. Obecnie pacjenci są bardzo wymagający, chcą wyglądać świetnie, czuć się wygodnie i zachować dyskrecję – nikt nie może dowiedzieć się, że dana osoba ma sztuczny ząb czy zęby. Takie wymogi spełnić mogą tylko najlepsze uzupełnienia, dlatego implanty Toruń to jedyny dobry wybór. Nawet najlepiej wykonana korona, proteza czy most nie da tego, co oferują implanty zębowe Toruń. Ich walory jednak w dużej mierze zależą od tego, czy zostaną dobrze wykonane.

Zęby jak prawdziwe

Wielką siłą implantów w Toruniu jest fakt, że mają one budowę zbliżoną do prawdziwych zębów. Dzięki temu implanty zębów Toruń naśladują naturę dużo lepiej niż wszelkie inne uzupełnienia protetyczne. Jeśli ktoś chce zapomnieć, że stracił ząb, jest to dla niego jedyny dobry wybór. Uzupełnienia te, dzięki czemu, że mają budowę zbliżoną do prawdziwych zębów, “zachowują się” podczas gryzienia pokarmów bardzo podobnie, dzięki czemu można cieszyć się ich funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania, podczas gdy na przykład stosowanie protez często jest prawdziwą katorgą, zwłaszcza na początku, nim się do tego przyzwyczai. Warto jednak wiedzieć, że w dziąsło wszczepia się gotowe śruby, korona jest zaś wykonywana przez lekarza stomatologa. Od jego zdolności i dokładności zależy zatem, czy sztuczny ząb będzie prezentował się naturalnie. Istotne jest, by stomatolog dopasował wygląd takiego uzupełnienia do naturalnych zębów pacjenta, nie tylko jeśli chodzi o kolor materiału, ale też wielkość i budowę, wraz z wszelkimi niuansami. Oczywiście szczególnie istotne jest to w przypadku uzupełniania zębów przednich, tylne bowiem nie są tak widoczne, istotne jest zatem przede wszystkim to, by były stabilne i wytrzymałe.

Stabilność to kolejna bardzo ważna kwestia, wykonując implanty Toruń, trzeba zatem wybrać naprawdę dokładnego lekarza. Śruba, czyli właściwy implant, zrasta się z kością szczęki lub żuchwy, jej stabilności nie można więc nic zarzucić. Istotne jest jednak precyzyjne wykonanie łącznika i dopasowanie korony w taki sposób, by nie ruszała się, nie chwiała i gwarantowała wygodę oraz poczucie pewności. Pacjent nie może bać się, że taki ząb znienacka mu wypadnie, od razu czy po jakimś czasie.