Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Ile kosztują implanty zębowe? Ceny + finansowanie

Za pomocą implantów umieszczonych w kości, które imitują korzenie zębowe, można uzyskać estetyczny i trwały uśmiech bez wad charakterystycznych dla ruchomych protez stomatologicznych. Ile kosztują implanty zębów?

Implanty zębów – dlaczego warto?

Wśród dostępnych protez zębowych to właśnie implanty stomatologiczne są uznawane za najnowocześniejszy i najwygodniejszy sposób uzupełniania braków zębowych. Mogą być one używane z powodzeniem przy pojedynczych lukach, ale także przy całkowitym braku zębów własnych pacjenta, czyli tzw. bezzębiu.

Wśród głównych zalet stosowania implantów zębowych znajdują się:

  • Wieloletnia trwałość,
  • Estetyka uśmiechu,
  • Codzienny komfort,
  • Zachowanie funkcji żucia,
  • Bezproblemowa higiena jamy ustnej,
  • Zapobieganie zapadaniu się policzków.

Osobom chcącym wykonać implanty Toruń również daje taką możliwość – są one dostępne w prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych.

Implanty zębów Toruń – ile kosztują?

Cena za pojedynczy implant zaczyna się od około 2700 zł. Jeden implant może posłużyć do uzupełnienia jednego barku. Przy braku większej liczby zębów najczęściej stosuje się kilka implantów, na przykład 4 w przypadku bezzębia, co daje już wydatek ponad 10000 zł.

Do kosztów implantów zębowych trzeba dodać także koszt korony zęba albo mostu stomatologicznego, gdy uzupełnienia wymaga więcej braków. To koszt od około 2500-3000 zł za koronę.

W sektorze jak implanty zębowe Toruń zapewnia ceny na przystępnym poziomie – można zapoznać się z nimi dokładnie na stronach gabinetów.

Co wpływa na koszt implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne są najdroższym uzupełnieniem braków zębowych w gabinetach stomatologicznych. Co wpływa na koszt ich wykonania?

Pacjentom wybierającym implanty zębów Toruń może zapewnić dostęp do gabinetów, w których stosowane są rozmaite systemy implantów w zróżnicowanych cenach. Droższe implanty są w stanie zapewnić lepsze efekty leczenia i dłuższą trwałość, lecz także tańsze systemy sprawdzają się u większości pacjentów.

Ostateczne koszty są także zależne od wizyt stomatologicznych, kosztów diagnostyki – RTG, dodatkowych usług, na przykład związanych z odbudową kości.

Jak sfinansować implanty zębowe?

Osobom decydującym się na implanty zębowe Toruń umożliwia skorzystanie z gabinetów, które oferują dogodne finansowanie w formie rat medycznych. Dzięki nim można łatwo pokryć koszty leczenia nawet w przypadku bezzębia.