Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta szczecin
Zdrowie i uroda

Jaki sprzęt powinna posiadać porządna klinika stomatologiczna Szczecin?

Aby wybrać porządną klinikę stomatologiczną w Szczecinie warto zwrócić uwagę nie tylko na doświadczenie dentysty, ale również na sprzęt z którego korzysta. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakim wyposażeniem powinna pochwalić się dobra klinika stomatologiczna Szczecin.

Profesjonalna tomografia stożkowa

Tomografia stożkowa jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla popularnej tomografii komputerowej. Jest to metoda nie tylko szybsza i bezpieczniejsza, ale również zdecydowanie bardziej ekonomiczna dla pacjentów. Dentysta Szczecin może uzyskać pełne dane w trakcie jednego obrotu lampy. Przy tradycyjnej tomografii komputerowej niezbędne jest wykonanie kilku zdjęć radiologicznych. Dzięki tomografii stożkowej stomatolog Szczecin może dokładnie ocenić potencjalne ryzyko i precyzyjnie zaplanować leczenie. Największym atutem tomografii stożkowej jest to, że można uzyskać obrazowanie wewnętrznej anatomii ze zdecydowanie większą dokładnością niż w przypadku tomografii tradycyjnej.

Nowoczesny rentgen cyfrowy

Klinika stomatologiczna Szczecin powinna pochwalić się także nowoczesnym rentgenem cyfrowym. Mowa tutaj oczywiści o niezawodnym radiowizjografie, który łączy w sobie największe atuty badań USG i klasycznego rentgenu. Dzięki temu urządzeniu stomatolog Szczecin może dokładnie ocenić stan uzębienia. Cyfrowy rentgen wykorzystywany jest najczęściej do precyzyjnego określenia długości kanału zębowego oraz jego wypełnienia pod kątem poprawności. Jedną z największych zalet rentgenów cyfrowych jest to, że podczas badania pacjenci otrzymują tylko niewielką dawkę promieniowania. Komputerowa obróbka graficzna umożliwia uzyskanie obrazu, który przydać może się przy diagnostyce i późniejszym leczeniu. Rentgen cyfrowy doskonale sprawdzi się przy diagnostyce próchnicy albo przy endodoncji lub różnego typu chorobach przyzębia. Dentysta Szczecin wykorzystuje rentgen cyfrowy także do kontrolowania wyników leczenia.

Laser do wybierania zębów

Jeżeli chodzi o stomatologię estetyczną, to warto postawić na klinikę dentystyczną, która korzysta z profesjonalnego lasera do wybielania zębów. Nowoczesne lasery diodowe są bardzo skuteczne i bezpieczne, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Pamiętać należy o tym, aby przed wybielaniem zębów rozwiązać ewentualne problemy z ubytkami próchniczymi. Stomatolodzy Szczecin zalecają także przed zabiegiem wybielania wykonać skaling i polerowanie zębów. Nowoczesne lasery diodowe są bezbolesne, dzięki specjalnym mechanizmom chłodzącym.