Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Kto decyduje się na implanty zębów?

Pacjenci chcący odbudować swoje uzębienie coraz częściej decydują się na implanty zębowe Toruń. Jest to metoda uznawana za najbardziej efektywną dlatego, że zapewnia komfortowe oraz mocne mocowanie protez lub mostów.

Najlepsze implanty Toruń

Niezależnie od tego, jak zaawansowane są braki w uzębieniu, warto zdecydować się na osadzenie implantów, ponieważ jest to rozwiązanie najtrwalsze i zapewniające wysokie poczucie komfortu. Osoby decydujące się na wstawienie implantów najczęściej wybierają możliwość kompleksowego wszczepienia nie jednego, lecz kilku implantów. Ma to na celu osadzenie mostu stomatologicznego, na którym montuje się wiele sztucznych zębów. Takie rozwiązanie daje możliwość kompletnej odbudowy uzębienia dla osób, które cierpią na bezzębie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że implanty są wytrzymałe właśnie dlatego, że zrastają się z kością szczęki, na której są osadzone. Jest to najlepsza i najbardziej solidna podstawa dla sztucznych zębów. Na implantach osadzić można sztuczne zęby. Co więcej, dzięki temu, że implanty są mocno zamocowane w szczęce, osadzone na nich sztuczne zęby trzymają się bardzo mocno, przez co nie ześlizgują się i nie przemieszczają w jamie ustnej. Nie ma mowy o zadławieniu elementem protezy, który odpadł z powodu złego mocowania.

Jakie implanty wybrać?

Niezależnie od tego czy pacjent wybierze zastosowanie protez lub mostów pod jeden, czy więcej zębów, implanty posłużą jako bardzo mocna podstawa. Osoby, które wybrały taką drogę do odbudowy swoich zębów, chwalą sobie implanty za wygodę oraz komfortowe użytkowanie w czasie mówienia i jedzenia. Jak wiadomo zwykłe mosty lub protezy uznawane są za rozwiązanie co najmniej niewygodne, które wiąże się z tym, że krawędzie protezy lub mostów przez złe niedopasowanie wbijają się w tkanki w jamie ustnej. Implanty zębów Toruń mogą być również przymocowane po obu stronach zębów w przestrzeni, która powstała wskutek utraty zęba. Dzięki temu nie trzeba szlifować ani zmieniać kształtu pozostałych zębów. Każdy, kto zdecyduje się na implanty zębowe, musi przedtem poddać się szeregowi badań po to, aby upewnić się, czy aby na pewno dziąsła są zdrowe, a kości w szczęce będą dobrą podstawą i wsparciem dla sztucznych zębów. Warto pamiętać o tym, że po zaimplantowaniu zębów należy dużo uwagi przyłożyć do higieny jamy ustnej. Dotyczy to zarówno szczotkowania zębów, jak i używania dodatkowych środków higienicznych.