Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

panele pcv, kasetony
Dom i ogród

Jak chronić ściany w kuchni przed zabrudzeniem?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym niezwykle łatwo zabrudzić ściany. Przygotowywanie potraw, przelewanie zup, przekładanie dań na talerze. Wszystko to może prowadzić do przypadkowego zabrudzenia ścian zarówno tłuszczem jak i innymi rzeczami. Przy ścianach malowanych farbą bardzo często oznacza to konieczność powtórnego malowania. Oczywiście są farby zmywalne, ale i w strukturę takich plamy mogą wnikać. Jak ochronić ściany w kuchni? Rozwiązaniem mogą być panele PCV do kuchni.

Panele czy płytki. Co wybrać?

Na kuchenne ściany można też rzecz jasna założyć płytki. Wymaga to jednak wielu prac, znacznie więcej też kosztuje niż panele ścienne do kuchni PCV. Chcąc uniknąć wysokich kosztów i sporej ilości prac remontowych, warto zdecydować się na panele PCV do kuchni. Ich wybór jest niemały.

Panele ścienne do kuchni PCV nie muszą wyglądać gorzej od płytek. Wiele z nich to panele do złudzenia przypominające płytki ścienne. Do nabycia są także panele imitujące różne materiały – między innymi miedź czy granit. Każdy taki panel jest wodoodporny, plamoodporny i zmywalny. Nawet wielokrotne czyszczenie takich paneli nie spowoduje ich zniszczenia. Można je czyścić przy pomocy gąbki i wody. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by użyć do tego celu różnych płynów do czyszczenia, dzięki którym doprowadzenie paneli ściennych do idealnego wyglądu będzie o wiele łatwiejsze.

Montaż paneli ściennych jest banalnie prosty

Panel ścienny do kuchni najczęściej jest samoprzylepny. Przyklejenie go do ściany nie jest więc żadnym problemem. Jeśli to jest jeden panel ścienny do kuchni – na przykład duży, przycięty pod wymiar – założenie go jest bardzo proste. Jeśli paneli ma być więcej, trzeba pamiętać o tym, by miejsca ich łączenia były równe. W innym przypadku będzie widać nieestetyczne krzywizny. Panele ścienne zawsze powinny być przyklejanie do idealnie wyrównanej ściany. Jeśli na ścianie występują nierówności, przed założeniem paneli ściennych warto wyrównać ją gipsem i wyszlifować, tworząc równą, gładką powierzchnię.

Panele ścienne można zmieniać

Dużą zaletą paneli ściennych, jest możliwość szybkiej ich wymiany. Przy płytkach oznacza to poważny remont i spore koszty. Samoprzylepne panele ścienne można odkleić, na ich miejsca przykleić zaś nowe. Dużo lepiej pasujące – na przykład – do nowych mebli kuchennych czy innego wystroju kuchni.