Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

chirurg szczękowy
Zdrowie i uroda

Co robi chirurg szczękowy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy. Warto poznać szczegóły jego pracy, ponieważ specjaliści ci niosą nieocenioną pomoc. Chirurg stomatolog Tychy to specjalista, który podejmie się wszelkich działań mających na celu poprawę komfortu pacjenta.

Chirurg szczękowy Tychy

Chirurg szczękowy to osoba, która potrafi wykonać wiele zabiegów, które często polegają na usunięciu zębów. Może to być też resekcja wierzchołków korzeni czy ich usuwanie. Co więcej mogą oni również dokonać stabilizacji kości lub też transpozycji zęba. Wszystkie poważniejsze zabiegi to tak naprawdę niewielki procent, tego za co odpowiedzialni są specjaliści działający w tym obszarze. Jednakże ich praca ma ogromne znaczenie, również w innych dziedzinach. Co ciekawe to właśnie chirurg szczękowy poradzi sobie z usunięciem niebezpiecznych torbieli czy nowotworów złośliwych. Specjalista ten może przeprowadzić skomplikowane operacje, które często wymagają ogromnej wiedzy w zakresie laryngologii, onkologii czy też chirurgii ogólnej. Najczęściej jednak fachowcy zajmujący się tą specjalizacją zajmują się korekcją nieprawidłowego zgryzu. Jeśli pacjent ma za bardzo wysuniętą żuchwę to z pomocą przyjdzie właśnie chirurg szczękowy. Bardzo często jego pomoc jest jedyną szansą na to aby móc naprawić nieprawidłowości w budowie szczęki lub brody. Profesjonalista potrafi bez problemu wymodelować dolną cześć twarzy po to aby nadać jej prawidłowy kształt.

Chirurg dentysta Tychy

Warto nadmienić, że chirurgia szczękowa pomaga w leczeniu urazów takich jak złamane kości w obrębie czaszki, twarzy oraz samej żuchwy.
Jak wiadomo, wypadki chodzą po ludziach, z tego też powodu często sięga się po pomoc chirurgów szczękowych, którzy dzięki bogatej wiedzy oraz doświadczeniu są w stanie uczynić cuda. Jak wiadomo zabiegi chirurgiczne wymagają większej ingerencji w ciało człowieka, z tego tez powodu muszą się one odbywać w znieczuleniu pełnym. Nad takim zabiegiem czuwać będzie anestezjolog. Warto wspomnieć również o tym, że chirurgia szczękowa jest również niezwykle pomocna w przypadku pojawienia się guzów czy torbieli, w miejscach które są trudne dostępne i niemożliwa jest interwencja klasycznymi metodami.
Chirurg szczękowy Tychy zainterweniuje również w przypadku zmian chorobowych w obszarze zatok szczękowych. Warto mieć na uwadze, że nie każda klinika świadczy usługi w zakresie chirurgii szczękowej, korzystanie z pomocy profesjonalistów gwarantuje zadowolenie.