Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowe zęby, dentysta
Zdrowie i uroda

Ile kosztuje implant zęba?

Braki w uzębieniu trzeba jak najszybciej uzupełnić i to nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Dlaczego jest to tak ważne? Ile kosztuje implant zęba?

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to specjalne śruby, które wkręca się w kość szczęki lub żuchwy. Mają one za zadanie zastąpić prawdziwy ząb, którego straciliśmy. Implanty wytwarza się z tytanu, który jest obojętny dla naszego organizmu, dlatego ryzyko odrzucenia jest niewielkie. Implanty można podzielić na dwufazowe, w tym przypadku najpierw wszczepia się śrubę, a po kilku miesiącach zakłada się sztuczną koronę, a także jednofazowe, które można założyć na jednej wizycie.

Implant zęba ceny

Ile kosztuje implant zęba? Na to pytanie trudno będzie uzyskać jednoznaczną odpowiedź i to z kilku względów. Koszt implantów zębowych będzie uzależniony między innymi od metody jego wszczepienia, ale także materiału, z którego jest wykonana korona oraz od producenta. Do tego trzeba doliczyć również kwestie związane z prowadzeniem gabinetu oraz jego renomy. Im lepszy, bardziej doświadczony specjalista, tym ceny będą wyższe. Dobrze, ale ile kosztują implanty zębów? Średnia kwota waha się od 1500 do 4600 złotych. Ceny zmieniają się również w zależności od tego, ile implantów chcemy zastosować. W tym wypadku ceny są już naprawdę wysokie, na przykład za protezę zębową mocowaną na 4 implantach zapłacimy około 20000 złotych. Chociaż jest to bardzo duża inwestycja, jeżeli mamy budżet na takie rzeczy, z pewnością warto się zdecydować. Implanty zębowe są obecnie najnowocześniejszą metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Dzięki temu można cieszyć się z zębów, które niczym nie różnią się od tych prawdziwych. Co ciekawe, jak zęby zostaną odpowiednio zamocowane, najprawdopodobniej posłużą nam do końca życia. Ważne jest zatem to, aby znaleźć naprawdę dobrego specjalistę, który ma nieskazitelne opinie wśród pacjentów. To szansa na to, że inwestycja nam się opłaci i będziemy mogli cieszyć się z pięknych zębów bez obawy, że za jakiś czas będziemy musieli mierzyć się z problemami z uzębieniem ponownie.

Alternatywą dla implantów są protezy zębowe, które są tańsze i również można je wykorzystać do odbudowy pojedynczych zębów lub całego łuku zębowego. Niestety nie są tak wygodne w użytkowaniu jak implanty zębowe, które nierzadko będą inwestycją na całe życie.