Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, wizyta u stomatologa
Zdrowie i uroda

Wyrwanie zęba. Jak się przygotować?

Usunięcie chorego zęba czasami jest jedynym wyjściem. Żadna klinika stomatologiczna Szczecin nie jest oczywiście miejscem, gdzie ekstrakcję zęba wykonuje się chętnie. Jeśli lekarz dentysta stwierdza, że ząb trzeba usunąć lub sami czujemy lub widzimy, że jest w taki złym stanie, że usunięcie to jedyna opcja, trzeba się z tym pogodzić, ale też do takiej sytuacji przygotować się nieco wcześniej.

Wskazany popołudniowy termin wizyty

Każda klinika stomatologiczna Szczecin to miejsce, gdzie pacjenci przyjmowani są i do południa i po południu, a nawet wieczorem. Na usunięcie zęba najlepiej umówić wizytę w godzinach popołudniowych. Pora wieczorna nie jest wskazana, nawet, jeśli klinika dentystyczna Szczecin takie godziny wizyt ma wolne. Wizyta poranna to ryzyko dolegliwości związanych z usunięciem zęba przez cały dzień. Po tym jak znieczulenie minie, miejsce po usunięciu zęba może boleć. Mało kto jednak od rana zaś decyduje się na to, by położyć się i po prostu odpocząć, będzie więc bardziej cierpiał. Wizyta po południu to idealne rozwiązanie. Można spokojnie wrócić do domu, w razie konieczności wziąć leki przeciwbólowe i po prostu położyć się wcześniej spać. Rano, po śnie, dolegliwości bólowych może już nie być. Najgorszy czas po prostu prześpimy.

Leki przeciwbólowe

Profesjonalna stomatologia Szczecin, to miejsce, gdzie lekarz wypisze stosowne leki przeciwbólowe, a nawet po prostu da pacjentowi kilka tabletek, by w razie konieczności je zażył. Po wyrwaniu zęba – przy działającym znieczuleniu – trudno jednak będzie się ze stomatologiem porozumieć. Lepiej w leki przeciwbólowe zaopatrzyć się samodzielnie lub poprosić o receptę podczas wizyty u stomatologa, ale jeszcze przed ekstrakcją zęba.

Po wyrwaniu zęba, warto chwilę pozostać w klinice stomatologicznej

Po usunięciu zęba, dla własnego bezpieczeństwa, warto chwilę pozostać na miejscu. Każda klinika dentystyczna Szczecin ma poczekalnię. Warto posiedzieć kilka minut i obserwować reakcje organizmu. Gdyby zaczęło dziać się coś niepokojącego, to lekarz jest tuż obok i zawsze może zareagować.

Przez 2 godziny nie wolno ani jeść, ani pić

Każda stomatologia Szczecin to miejsce, gdzie lekarz sugeruje, by przez 2 godziny po usunięciu zęba nie jeść ani nie pić. To ważne, warto jednak wspomnieć o czymś jeszcze. Aby rana szybciej się zagoiła, w pierwszych godzinach po usunięciu zęba trzeba unikać większego wysiłku, pochylania głowy czy choćby rozmów. Najlepiej po prostu się położyć i odpocząć, a nawet przespać kilka godzin. Po tym czasie oczywiście dyskomfort związany z usunięciem zęba, jeszcze będzie, jednak samopoczucie będzie z pewnością lepsze i będzie można wrócić do codziennego życia.