Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

proteza, zęby
Zdrowie i uroda

Wszystko o protezach zębowych

Protezy zębowe zastępują brakujące zęby. Mogą one być wyjmowane albo umieszczone w jamie ustnej na stałe. I chociaż protezy nie zastąpią nigdy prawdziwych zębów, to te obecnie wykonywane bardzo przypominają naturalne uzębienie, są bardzo wygodne i ułatwiają przyjmowanie pokarmów.

Protezy zębowe Gdynia- jakie rodzaje oferuje swoim mieszkańcom?

Jeśli chodzi o protezy zębów Gdynia ma do zaoferowania każdemu, kto ich potrzebuje dwa rodzaje. Są to protezy pełne albo częściowe. O wyborze odpowiedniego typu protez decyduje przeważnie dentysta albo protetyk. Uzależnione jest to od tego, czy pacjentowi trzeba zastąpić wszystkie zęby, czy tylko niektóre. Protezy te wykonuje się często ze zrobionych wcześniej wycisków jamy ustnej w laboratorium dentystycznym lub protetycznym.

Protezy zębów Gdynia- trzy podstawowe typy

Proteza zębowa może być pełna. Umieszczana jest ona w jamie ustnej, w której usunięto wcześniej wszystkie pozostałe zęby i tkanki. Wygojenie jamy ustnej po tym zabiegu trwa nawet i kilka miesięcy, w czasie których pacjent musi radzić sobie bez zębów. Bezpośrednia proteza pełna zakładana jest zaraz po usunięciu zębów Wcześniej jednak dentysta dokonuje pomiarów i modeli szczęki. Proteza częściowa jest oparta na metalowej ramce, która przymocowana jest do naturalnych zębów. Służy jako swego rodzaju kotwica do protezy zębowej. Tego typu protezy można wyjmować.

Protezy zębowe Gdynia- gdzie zamówić nowe zęby?

Jeśli chodzi o branżę jaką jest protetyka Gdynia ma kilkanaście prężnie działających klinik, które specjalizują się w odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych. Protetycy zajmują się również pacjentami, którzy wymagają rehabilitacji po operacjach.
Gabinety protetyczne wyposażone są w urządzenia najnowszej generacji, a personel jest wykształcony i ciągle podnosi swoje kwalifikacje.
Protetyka Gdynia zajmuje się przeważnie wykonywaniem koron, które chronią organizm przed negatywnym wpływem drobnoustrojów, licówek, które są najszybszym sposobem na poprawę wyglądu zębów. Wykonuje się je w celu zamaskowania niedoskonałości w strukturze zęba, przebarwień i wypełnienia wyrw pomiędzy zębami. Protetycy zajmują się również wykonywaniem mostów protetycznych, które służą do wypełnienia braków w uzębieniu oraz protez szkieletowych, które maskują braki uzębienia.