Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, wizyta u stomatologa
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów pod narkozą – co warto wiedzieć?

Leczenie zębów pod narkozą Tychy – takie ogłoszenia bardzo często pojawiają się w internecie, w różnych mediach społecznościowych czy też na forach tematycznych. Jak się jednak okazuje, niewiele osób wie, na czym takie leczenie konkretnie polega, a także, z czym się wiąże. Powinno się zatem poznać takie szczegóły, jeśli samemu będzie się chciało z niego skorzystać. Jak to więc wszystko wygląda w szczegółach?

Na czym polega leczenie zębów w narkozie?

Od czego zatem należy rozpocząć zdobywanie wiedzy na temat tego, jak wygląda leczenie zębów pod narkozą? Rzecz jasna najważniejszą sprawą jest tu kwestia tego, na czym takie znieczulenie polega.
Narkoza to forma znieczulenia, która zamiast powodować zanik bólu u pacjenta, sprawia, że traci on świadomość. Innymi słowy, pacjent usypia na czas zabiegu. Jest to więc tzw. znieczulenie ogólne.
W jaki sposób podaje się narkozę? Jak się okazuje, może to być wykonane dożylnie, wziewnie, czyli poprzez specjalną maskę lub też łącząc obie te metody razem. Wybudzenie z narkozy również polega na podaniu odpowiednich leków.

Do kogo adresowane jest leczenie zębów pod narkozą?

Jak więc widać, leczenie zębów w narkozie to naprawdę bardzo ciekawa forma znieczulania pacjenta. Dzięki temu lekarz ma znacznie większą swobodę działania, a sam pacjent przesypia cały, często bardzo nieprzyjemny zabieg.
Dla kogo takie znieczulenie jest jednak konkretnie adresowane? Oczywiście korzystać z niego może dosłownie każdy, lecz nie da się ukryć, że przede wszystkim jest ono skierowane do osób panicznie bojących się dentysty i realizowanych w gabinecie zabiegów. Często osoby z tego typu fobią nie są w stanie nawet z pełnym spokojem przeprowadzić prostego zabiegu usuwania kamienia nazębnego. W takich sytuacjach narkoza jest często jedyną metodą na leczenie i posiadanie zdrowych zębów.

Czy narkoza jest bezpieczna?

Choć leczenie zębów wykorzystując takie znieczulenie, wydaje się naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem, to jednak może budzić uzasadnione obawy. Mowa tu jest w końcu o znieczuleniu, które całkowicie usypia pacjenta.
Jak się jednak okazuje, nad całym procesem podawania narkozy zawsze musi czuwać specjalista, czyli anestezjolog. To właśnie on, a nie stomatolog, podaje narkozę, a także przez cały czas zabiegu czuwa nad pacjentem i jego stanem. Gwarantuje to, że cały zabieg, jak i towarzyszące mu znieczulenie jest bardzo bezpieczne.