Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

wizyta u dentysty
Zdrowie i uroda

Stomatolog Wrocław – leczenie i profilaktyka

Jak dbać o piękny uśmiech? – Wystarczą systematyczne wizyty w gabinecie dentystycznym oraz prawidłowa profilaktyka. Stomatolog Wrocław to kompleksowa usługa mająca na celu nie tylko leczenie, ale również pełną profilaktykę i zabiegi estetyczne, które przyczyniają się do naszego zadowolenia z własnego uśmiechu.

Dentysta Wrocław – stomatologia zachowawcza

Pod pojęciem tym kryją się wszystkie zabiegi, jakie należy wykonać, aby zęby były zdrowe. Jest to więc przede wszystkim tradycyjne wypełnianie ubytków kompozytem, a także leczenie kanałowe, które musi być zastosowane, gdy zostaną zaatakowane przez bakterie próchnicotwórcze głębsze struktury korony zęba, np. miazga zębowa. Takie leczenie wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia, dzięki temu każdy zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

Stomatolog Wrocław każdy zabieg poprzedza dokładnym badaniem, które ma na celu właściwe zdiagnozowanie rozwijającej się próchnicy oraz określenie jej zaawansowania. W tym celu może być niezbędne wykonane zdjęcia RTG, które jest jednak bardzo pomocnym narzędziem w profilaktyce i leczeniu zębów.

Profilaktyka, czyli jak zapobiegać chorobom zębów

Dobry dentysta Wrocław zadba również o zęby pod kątem właściwej profilaktyki. Tylko dzięki temu możliwe jest zapobieganie pojawianiu się kolejnych ubytków pod wpływem próchnicy. Są to między innymi takie zabiegi jak usuwanie kamienia, który jest przyczyną nie tylko nowych ubytków, ale również chorób dziąseł oraz lakowanie i fluoryzacja czy piaskowanie. Dobór tych metod uzależniony jest od osobistych potrzeb i preferencji każdego pacjenta.

Stomatolog Wrocław – stomatologia estetyczna

Dobry dentysta Wrocław wykonuje również zabiegi, które mają na celu poprawienie wyglądu zębów pod względem estetycznym. Zalicza się do tego nakładanie licówek, wybielanie, a także zabiegi protetyczne, które mają na celu odtworzenie uzębienia. Wybór i rodzaj metod i sposobów uzależniony jest od każdego pacjenta oraz stanu jego uzębienia. W gabinecie stomatologicznym każdy pacjent otrzyma kilka propozycji, z których będzie mógł wybrać tę najbardziej wpisującą się w jego preferencje.

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonego i posiadającego odpowiednie uprawnienia lekarza stomatologa. Nie mniejsze znaczenia ma również sprzęt – specjalistyczne urządzenia pochodzą od renomowanych producentów, co również przekłada się na jakość świadczonych usług przez stomatologa we Wrocławiu.