Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

stomatolog, dentysta
Zdrowie i uroda

Usługi stomatologiczne Kuźmińscy

Każdy z nas chce mieć zdrowe i uzębienie, zadaniem stomatologa jest
więc uchronienie pacjenta przez wszelkimi schorzeniami jamy ustnej i próchnicą. Należy pamiętać również o tym aby dbać o prawidłową pielęgnację uzębienia, ponieważ leczenie bardzo zniszczonych zębów, może okazać się katastrofalne dla portfela.

Stomatolog – czym się zajmuje?

Lekarz stomatolog zwany potocznie dentystą jest specjalistą, który zajmuje się nie tylko funkcjonowaniem aparatu zębowego, ale przede wszystkim jest on wykwalifikowanym specjalistą w leczeniu przeróżnych chorób zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek znajdujących się w jamie ustnej. Warto zaznaczyć, że w zawodzie lekarza stomatologa liczy się przede wszystkim zwalczanie chorób jamy ustnej poprzez wszelkie działania profilaktyczne po to, aby pacjenci jak pozbawieni byli chorób jamy ustnej. Ideologią lekarzy dentystów jest to, aby pacjenci jak najrzadziej mieli problem z próchnicą lub innymi chorobami w zasięgu zębów oraz przyzębia. Stomatolodzy więc uczą zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Warto skupić się na zaleceniach stomatologa i wziąć je pod uwagę w przypadku codziennej rutyny czyszczenia zębów bądź, dbania o higienę jamy ustnej ogólnie.

Dział stomatologii

Wraz z rozwojem stomatologii powstało bardzo wiele różnych specjalizacji, które skoncentrowane są na poszczególnych chorobach lub nieprawidłowościach dotyczących jamy ustnej i uzębienia człowieka. Najpopularniejszym rodzajem stomatologii jest stomatologia zachowawcza, w której leczy się najwięcej pacjentów. Dziedzina ta zajmuje się usuwaniem tkanek zębów, które zostały zmienione chorobami oraz zajmują się odbudową tych tkanek. Zdarzyć się może, jednak że wymagane będzie skorzystanie z porad dotyczących innych dziedzin stomatologicznych.

Jakie są inne działy stomatologii?

Stomatologia Łódź to nie tylko standardowe zabiegi pielęgnacyjne. Kuźmińscy to również wiele innych działów, pełnych specjalistów chcących nieść pomoc pacjentom w potrzebie.
Znajdują się tam również lekarze ortodonci którzy, zajmują się korygowaniem wszelkich wad zgryzu a ponadto leczą nieprawidłowości zębowe oraz wady szczękowo-twarzowe. Kuźmińscy w swoim składzie posiadają również specjalistów od periodontologii, czyli lekarzy zajmującym się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębi i błon śluzowych w jamie ustnej. Prowadzą również działania protetyczne, czyli takie gdzie specjalnie dla pacjenta przygotowywane są stałe, ruchome, lub kombinowane protezy na zęby. Stomatolog Łódź to również miejsce, w którym znajdują się specjaliści od chirurgii, czyli z dziedziny zajmującego się leczeniem nie tylko jamy ustnej, ale też okolic przyległych.