Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Rodzaje pokrowców na telefon
Technologia Biznes

Rodzaje pokrowców na telefon

Smatfony i iPhon,y zmieniamy co roku lub co dwa lata. Najczęściej dlatego, że pojawiają się nowe modele z dodatkowymi funkcjami i lepszymi parametrami. Drugim powodem są uszkodzenia smartfona. Pęknięcia obudowy, wyświetlacza znacznie pogarszają komfort korzystania z telefonu. Receptą na to jest odpowiednie zabezpieczenie telefonu.

Szkło hartowane

Współczesne telefony komórkowe charakteryzują się dużymi ekranami. Dzięki nim łatwo korzysta się z Internetu, wyświetla zdjęcia, korzysta z aplikacji. Niestety duże wyświetlacze narażone są na uszkodzenia mechaniczne spowodowane upadkiem. Ekran pokryty pajęczyną pęknięć umożliwia dalsze korzystanie z telefonu, ale powoduje duży dyskomfort.

Sposobem na zaradzenie tym problemom jest zakupienie i zamontowanie szkła hartowanego na ekran. Jest ono odporne na większość uszkodzeń mechanicznych. Jeśli w wyniku niefortunnego upadku szkło ulegnie uszkodzeniu i popęka, to wyświetlacz zostanie uchroniony. Wystarczy wtedy wymienić szkło na nowe.

Etui na telefon – jakie wybrać?

Zadaniem pokrowca na telefon jest jego ochrona przed zniszczeniem. Telefon to dziś podstawowy przedmiot, którym się posługujemy i do którego musimy mieć stały dostęp. Najczęściej trzymamy go w kieszeni, torebce, plecaku. Narażony jest wtedy na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Najlepszym zabezpieczeniem może być dobrze dobrane etui na telefon, które zabezpieczy go przed uszkodzeniami i równocześnie ułatwi szybkie odebranie połączenia. Do wyboru mamy:

• kabury,
• futerał na telefon,
• wsuwkę,
• case na telefony.

Kabury to najbardziej klasyczne i najlepsze zabezpieczenie telefonu. Wykonane są ze skóry i posiadają specjalne paski umożliwiające mocowanie przy spodniach. Polecane są szczególnie dla kierowców lub innych osób znajdujących się w ciągłym ruchu.

Futerał na telefon chroni zarówno jego obudowę, jak i ekran. Wystarczy otworzyć klapkę, by odebrać połączenie. Ich wygląd jest elegancki, są trwałe i dostępne w różnej kolorystyce.

Wsuwki są bardzo prostą ochroną na telefon, mają kształt kieszonki, która może być zakończona zabezpieczeniem przed wypadnięciem telefonu. Ich zaletą jest niska cena i duży wybór kolorystyczny.

Case to bardzo popularne etui silikonowe. Dostępne są nie tylko w najróżnorodniejszych kolorach, ale także kształtach. Z tego względu największą popularnością cieszą się wśród dzieci i nastolatków. Szybko się zużywają, ale ich niska cena pozwala na częstą wymianę. Dzięki temu zawsze będzie modny.

Wybierając pokrowce na telefon trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość, która powinna być dopasowana do konkretnego modelu telefonu.