Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Serwis wózków widłowych
Zdrowie i uroda

Serwis wózków widłowych – co wchodzi w skład oferty?

Serwis wózków widłowych to konieczność przed jaką stają właściciele zakładów pracy w których na co dzień używa się wózków widłowych. Muszą one być sprawne, ponieważ wpływa to na bezpieczeństwo operatora wózka i innych osób pracujących oraz decyduje o nieprzerwanym procesie produkcji w każdym zakładzie pracy.

Serwis wózków widłowych – zakres oferty

W stałej ofercie serwisów znajdują się przeglądy i asysty UDT. Są to okresowe przeglądy, dzięki którym możliwe jest spełnienie wymagań co do warunków eksploatowania wózków na co dzień w zakładach, halach i magazynach. Regularnie odbywa się też konserwacja wózków widłowych. Takie kwestie prawne nakłada na każdy serwis Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Przeglądów dokonują zawsze konserwatorzy, posiadający właściwe uprawnienia z zakresu UDT.
Na wszystkie usługi, jakie są oferowane przez serwisy udzielana jest gwarancja. Na ogół dotyczy ona okresu 3 miesięcy od naprawy. W takich sytuacjach jak np. kapitalne remonty wózków lub silników termin gwarancji zostaje wydłużony do 6 miesięcy lub dłużej.

Naprawa wózków widłowych w serwisie – podstawowe zagadnienia

Wózki widłowe muszą być zawsze sprawne i nie posiadać usterek, by ich eksploatowanie w firmach było bezpieczne nie tylko dla operatorów ale i innych pracowników. Dlatego ważne są szybkie naprawy usterek. Firmy serwisowe posiadają na stałe części zamienne do wózków widłowych najważniejszych producentów. Istnieje możliwość wysyłania ich pocztą. Ponadto regularna naprawa wózków widłowych jaką oferują serwisy nakłada na nie obowiązek posiada wykwalifikowanej kadry pracowników, posiadających niezbędne uprawnienia. Oprócz szybkości realizacji zleceń ważne znaczenie mają też, bowiem fachowość i dokładność.
Załoga serwisów to grono doświadczonych fachowców, z których każdy posiada samochód serwisowy. Jest to ruchomy warsztat wyposażony w zestaw specjalistycznych narzędzi diagnozujących oraz części do wózków widłowych. Dzięki temu na miejscu u klienta można dokonać niezbędnych napraw bez straty cennego czasu.

Bezpieczeństwo korzystania z wózków widłowych

Właściciele zakładów produkcyjnych, magazynów, hal, portów i innych miejsc, w których na co dzień korzysta się z wózków widłowych wiedzą, e ich eksploatowanie wymaga utrzymania właściwego stanu technicznego. Takie obowiązki wynikają z bezpieczeństwa pracowników i operatorów wózków oraz z konieczności dostosowania się do obowiązujących regulacji prawnych. Dlatego istotne znaczenie ma współpraca z dobrymi serwisami, które na bieżąco sprawdzają wózki widłowe, dokonują ich modernizacji oraz napraw.