Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, zdrowy ząb
Zdrowie i uroda

Proteza na implantach przy bezzębiu – ile kosztuje?

Całkowita utrata zębów jest dużym problemem. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje metody pozwalające na uzupełnienie braków nawet przy bezzębiu. Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć?

Proteza przy bezzębiu – co wybrać?

Bezzębie można leczyć za pomocą różnych uzupełnień protetycznych. Są one dzielone na dwie kategorie, a dokładnie na protezy ruchome oraz stałe.

Protezy ruchome są wyjmowane z jamy ustnej. Mają niską cenę, jednak są mniej trwałe i nie tak komfortowe jak protezy stałe. Zaliczają się do nich między innymi protezy akrylowe i szkieletowe.

Protezy stałe przeznaczone są do trwałego zamocowania w jamie ustnej. Przy bezzębiu w tym celu używana jest proteza na implantach. Implanty umieszczane są wtedy w kości żuchwy lub szczęki i na nich osadza się protezę w formie całego łuku zębowego.

Budowa protezy na implantach:

  • Implanty – wszczepy w kości,
  • Łącznik – łączy implanty i protezę,
  • Proteza – nakładana na implanty.

Ile kosztują implanty do całej szczęki?

Gdy chodzi o uzupełnienie jak proteza na implantach cena najczęściej wynosi od około 12 tysięcy złotych do nawet około 40 tysięcy złotych.

To, ile będzie kosztowała proteza na implantach przy bezzębiu, kształtowane jest wieloma różnymi czynnikami, dlatego wycena zawsze przygotowywana jest dla każdego pacjenta osobno. Właśnie dlatego ważne jest udanie się do gabinetu stomatologicznego specjalizującego się w implantologii, aby uzyskać indywidualną wycenę.

Proteza na implantach – co wpływa na jej koszt?

Dla protezy jak szczeka na implantach cena jest wynikową kilku kluczowych kwestii. Wśród nich znajdują się:

  • Liczba implantów – dla uzupełnień jak proteza na implantach cena kształtowana jest głównie liczbą wszczepów, dlatego ich większa liczba to wyższa cena. Im więcej implantów, tym proteza jest bardziej stabilna.
  • Rodzaj implantów – proteza na implantach wysokiej klasy będzie związana z wyższym wydatkiem, jednak może ona wtedy posłużyć na dłużej.
  • Rodzaj protezy – proteza osadzona na implantach może być pełnoceramiczna, czyli droższa lub może mieć elementy metalowe, co obniża jej koszty.
  • Koszty dodatkowe – związane z diagnostyką RTG, wykonaniem wycisków, odbudową kości, gdy jest niezbędna, wydatkami na wizyty.

Zatem przy uzupełnieniu typu szczeka na implantach cena jest dość wysoka, lecz jest to wybór na wiele lat, który pozwoli na odzyskanie estetycznego uśmiechu, funkcji zębów i pewności siebie.