Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

panele ścienne
Dom i ogród

Panele łazienkowe pcv – nowoczesne i eleganckie rozwiązanie

Panele ścienne pcv to idealna alternatywa dla płytek ściennych. Panele pozwalają na uzyskanie ciekawego wnętrza, które jednocześnie będzie tańsze niż klasyczne rozwiązania. Dlaczego warto w łazience wykorzystać panele ścienne pcv?

Koszty mają znaczenie

Panele ścienne łazienkowe to rozwiązanie, które jest tańsze niż ułożenie glazury oraz terakoty. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla ludzi młodych, dla których remont mieszkania często okazuje się poważnym wyzwaniem finansowym.

Panele ścienne pcv nie muszą być ułożone w całej łazience. Można wykorzystać je wyłącznie na niektórych ścianach lub fragmentach ścian. Resztę łazienki można pomalować lub dopasować tapetę odporną na niesprzyjające warunki, które panują w łazience.

Ułożenie paneli na połowie lub do 1/3 wysokości ściany to kolejny sposób na redukcję kosztów remontu łazienki. Jednocześnie jest to kolejny sposób na uzyskanie wnętrza, które będzie wyróżniało się wśród identycznych lub podobnych aranżacji.

Panele ścienne łazienkowe to szansa również na uzyskanie klasycznych efektów przy zaangażowaniu mniejszych środków finansowych. Panele ścienne imitujące drewno to rozwiązanie, które sprawdzi się w łazienkach, które mają wyglądać tradycyjnie. Drewno pozwala na zaaranżowanie przytulnej i ponadczasowej łazienki.

Jak ułożyć panele łazienkowe pcv?

Panele ścienne łazienkowe możemy montować na dwa sposoby. Najłatwiejsze jest montowanie paneli ściennych pcv na klej. Należy jednak pamiętać, że ściana musi być odpowiednio przygotowana. Należy wyczyścić pozostałości kleju oraz farby. Ściana musi być również sucha.

Kolejnym elementem montażu jest zagruntowanie ściany, dzięki czemu klej będzie miał większą przyczepność.

Kolejnym sposobem montażu paneli ściennych pcv jest wykorzystanie specjalnej konstrukcji nośnej. Panele łazienkowe pcv montujemy na specjalne uchwyty, które są stabilne i proste w montażu.

Oba sposoby montażu paneli ściennych pcv są proste i poradzi sobie z nimi każda osoba, która ma odrobinę doświadczenia technicznego. Montując panele łazienkowe pcv nie ma potrzeby korzystania z pomocy specjalisty, co jest kolejnym sposobem na ograniczenie kosztów remontu.

Panele łazienkowe ścienne to sposób na szybki i jednocześnie estetyczny remont łazienki. Warto wykorzystać je nie tylko w dużych łazienkach. Panele ścienne pcv sprawdzą się również w małych przestrzeniach. Wystarczy wybrać jasne, radosne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Jest to rozwiązanie, które na pewno zyska wielu zwolenników. Łazienka będzie elegancka, estetyczna i przyjemna.