Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

monitory poleasingowe
Technologia

Monitory poleasingowe – czy to się opłaca?

Monitory poleasingowe w ostatnim czasie wybierane są nie tylko przez klientów biznesowych, ale również przez użytkowników domowych, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Poleasingowe monitory to zazwyczaj wysokiej jakości sprzęt, który wykorzystywany jest przez profesjonalnych programistów i grafików. Sprzęt ten doskonale nadaje się nie tylko do użytku prywatnego, ale również do użytku profesjonalnego.

Jakie są zalety sprzętu poleasingowego?

Poleasingowe monitory używane to wbrew pozorom dość nowy sprzęt. Monitory mogą pochwalić się krótkim okresem użytkowania (zazwyczaj 2-3 lata). Do największych zalet należy zaliczyć doskonałe parametry techniczne i atrakcyjną cenę, która dla większości osób odgrywa najważniejszą rolę. Do zalet można zaliczyć również dobry stan wizualny. Monitory w odróżnieniu na przykład od laptopów stoją zazwyczaj w jednym miejscu, dlatego też nie ma ryzyka ich uszkodzenia. Każdy monitor poleasingowy jest dokładnie sprawdzany, dzięki czemu nie ma ryzyka zakupu uszkodzonego sprzętu. Firmy, które oferują sprzęt poleasingowy, na monitory udzielają nawet 12 miesięcznej gwarancji producenta.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora?

Tanie monitory są łakomym kąskiem i mają wiele zalet, ale nie oznacza to wcale, że łatwo jest wybrać odpowiedni sprzęt. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przekątną matrycy i na jej typ. Największym zainteresowaniem cieszą się monitory używane od 19 do 24 cali. Dostępne są modele błyszczące albo matowe, które wykorzystują różne technologie (IPS, TN albo VA). Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest proporcja ekranu. Tanie monitory mogą posiadać proporcję panoramiczną (16:9) albo kwadratową (4:3).

Dla kogo?

Monitory poleasingowe są dobrym wyborem dla programistów i grafików, którzy przed komputerem spędzają wiele godzin. Poleasingowy sprzęt doskonale sprawdzi się również u graczy, którzy potrzebują przynajmniej rozdzielczości 1920×1080 (Full HD). Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie doskonałą głębię kolorów najlepiej postawić na matryce błyszczące. Matryce matowe są z kolei dobrym wyborem dla osób, które potrzebują ekranu odbijającego światło. Monitory poleasingowe w dzisiejszych czasach są najlepszym wyborem dla osób, które chcą nabyć profesjonalny sprzęt, ale nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi. Jest to także najlepszy wybór dla osób, które nie chcą ryzykować z zakupem używanych monitorów na aukcji, które niestety mogą posiadać mniejsze lub większe usterki.