Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Implanty zębów wcale nie takie drogie

Już chyba każdy, nawet osoby, którym nie brakuje ani jednego zęba, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że implanty zębów Poznań są najlepszym zastępstwem dla naturalnych zębów w przypadku ich utraty. Ciągle jednak rozwiązanie to bywa postrzegane jako bardzo kosztowne i zarezerwowane tylko dla zamożnych, wobec czego wiele osób nawet nie bierze go pod uwagę. Tymczasem okazuje się, że jest to przedsięwzięcie niejednokrotnie bardziej opłacalne niż inne uzupełnienia protetyczne. Dlaczego?

Warte każdych pieniędzy

Kto zdecydował się na implanty Poznań, z całym przekonaniem twierdzi, że była to jedna z najlepszych decyzji w jego życiu i że implanty zębów Poznań są warte każdy pieniędzy. Dotyczy to szczególnie osób młodych, dla których strata zęba była dramatycznym doświadczeniem, co oczywiście najczęściej ma miejsce wówczas, gdy straci są ząb na przodzie. Wówczas tylko implant jest w stanie zastąpić naturalny ząb tak doskonale, że tylko stomatolog jest w stanie rozpoznać różnicę, w dodatku nie od razu. Implanty zębowe Poznań zapewniają też wygodę równą temu, co dają naturalne zęby, praktycznie więc można zapomnieć o tym, że posiada się sztuczne uzupełnienie.

Bez konieczności wymiany

Nie wszystkie osoby wykonujące uzupełnienia protetyczne zdają sobie sprawę z tego, że wszystkie one, poza implantami, wymagać będą mniej lub bardziej systematycznej wymiany – nawet co kilka lat. To zaś sprawia, że wykonanie korony, mostu czy protezy wcale nie jest takie tanie – nie jest to bowiem jednorazowy koszt. Co prawda protezy zębowe można wykonywać na NFZ – co kilka lat przysługuje refundacja na nowe zęby, ale, jak wszystko, co wykonywane w gabinetach publicznych, nie są one najwyższej jakości. Gdy zaś zajdzie potrzeba wcześniejszej wymiany protezy (bo na przykład usunie się kolejne zęby) czy dojdzie do jej uszkodzenia, trzeba koszty tego pokryć już z własnej kieszeni.
Gdy chodzi o implanty Poznań, praktycznie nigdy nie trzeba wymieniać żadne ich części, nawet gdy chodzi o korony, choć mogłoby się wydawać, że będą się one zużywać – ścierać. Rzadko dochodzi do ich uszkodzeń, nawet pod wpływem gryzienia bardzo twardych pokarmów. Implanty zębowe Poznań praktycznie zawsze pozostają z pacjentem do jego śmierci, a przy tym nie tracą stabilności, nie wymagają więc na przykład stosowania kremów jak protezy, co generuje kolejne koszty, nie trzeba też specjalnie ich czyścić proszkami czy specjalnymi pastami.