Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Wybielanie zębów w domu czy u stomatologa?

Biel zębów jest niezwykle pożądanym atrybutem, nie tylko zębów, ale całego wizerunku, dlatego, gdy nie można się nią pochwalić, bo zęby są przebarwione, marzy się o ich wybieleniu. Czy lepiej będzie zrobić to w domowych warunkach, czy u stomatologa w Krakowie albo w innym mieście?

Co jest do wyboru?

Nie da się ukryć, że wybielanie zębów w domowych warunkach jest bardzo proste, znaleźć można bowiem mnóstwo preparatów do samodzielnego użytku. Jest ich tak wiele i są tak różnorodne, że każdy może znaleźć coś dla siebie, bez względu na preferencje i na to, jaką ilością czasu dysponuje. Najprościej oczywiście jest sięgnąć po pastę wybielającą zęby. Świetnie działają też żele stosowane z nakładkami, a kiedy ktoś nie może ich stosować, bo na przykład ma odruch wymiotny, może sięgnąć po preparaty w formie lakieru czy pasków, które oszczędzają czas. Dentysta Kraków może zaoferować znacznie skromniejszy wybór metod. Zwykle są to sposoby takie jak metoda nakładkowa, podobna jak ta stosowana we własnym zakresie, a także wybielanie lampą. Jednak, decydując się na usługi, jakie może zaproponować na przykład dentysta Nowa Huta, można praktycznie mieć pewność wyraźniejszego efektu. Z czego to wynika? Do domowego użytku przeznaczone muszą być preparaty o łagodniejszym działaniu – chodzi o to, by używający nie zrobił sobie krzywdy. W warunkach profesjonalnych zaś można zastosować substancję rozjaśniającą o większym stężeniu. Dentysta Kraków ma wiedzę na temat stosowania takiego preparatu, więc na pewno nie zrobi krzywdy pacjentowi. Oznacza to więc, że w gabinecie stomatologa w Krakowie można uzyskać lepszy efekt wybielania niż we własnym zakresie.

Kwestia bezpieczeństwa

Zastanawiając się nad tym, czy lepiej pozwolić, by wybielanie zębów przeprowadził stomatolog Kraków, czy zrobić to samodzielnie, nie można też pominąć ważnej kwestii bezpieczeństwa. Wybielanie wcale nie jest zabiegiem obojętnym dla zębów i całkowicie bezpiecznym – jak to zastrzegają producenci środków do samodzielnego wybielania. Chodzi o narażenie szkliwa. Stomatolog Kraków wie, jakiego stężenia użyć i jak długo można trzymać preparat na zębach, biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania pacjenta, takie jak wytrzymałość jego szkliwa (nie jest ona bowiem zawsze taka sama). Co więcej, dentysta Nowa Huta nie podda wybielaniu zębów pacjenta mającego niewypełnione ubytki czy nieszczelne plomby. Sami pacjenci zaś często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ważne.