Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta dziecięcy
Zdrowie i uroda

Czym należy się sugerować przy wyborze stomatologa dziecięcego?

Należy mieć świadomość, że dzieci należą do najbardziej wymagających pacjentów. Ponadto stomatologia dziecięca Poznań zaliczana jest do zdecydowanie najtrudniejszych specjalizacji. Warto wiedzieć, że leczenie małych pacjentów będzie wymagało nie tylko zastosowania właściwych metod, ale również odpowiedniego podejścia. Czym dokładnie powinien cechować się stomatolog dziecięcy Poznań?

Doświadczenie

Stomatolog dziecięcy Poznań powinien przede wszystkim poszczycić się doświadczeniem w pracy z małymi pacjentami. Musi również być życzliwy, uśmiechnięty i cierpliwy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dziecko znacznie szybciej zaufa lekarzowi, który chętnie z nim rozmawia. Atutem dentysty może być także opowiadanie ciekawych historii.

Dla małych pacjentów bardzo istotne znaczenie ma szczerość. Rekomendowane jest, by specjalista poinformował wcześniej swojego pacjenta o możliwości dyskomfortu czy bólu. Godny uwagi jest również fakt, że dzieci odczuwają ból zupełnie inaczej niż dorośli.

Stomatologia dziecięca Poznań – o czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze lekarza?

Warto wiedzieć, że bardzo istotne znaczenie ma odpowiednie podejście do pacjenta nie tylko lekarza, ale również innych osób zatrudnionych w danym gabinecie. Nie jest bowiem dopuszczalne, by personel wykazywał jakiekolwiek oznaki poirytowania czy zniecierpliwienia zachowaniem dziecka.

Dentysta dziecięcy Poznań, a także asystentka powinni bez większych problemów nawiązać kontakt z maluchem. Świetnym rozwiązaniem może być zajęcie go rozmową czy oprowadzenie po całym gabinecie.

Wystrój i wyposażenie gabinetu

Należy mieć świadomość, że klinika dentystyczna musi od samego początku zachęcać małych pacjentów swoim wystrojem. Rekomendowane jest, by w recepcji znajdowały się zabawki, książeczki czy kolorowanki. Ich zadaniem jest umilanie dziecku oczekiwania na spotkanie z dentystą. Pozwolą także się zrelaksować. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że część gabinetów zaprojektowanych jest specjalnie z myślą o najmłodszych.

Świetnym przykładem może być fotel stomatologiczny w kształcie dinozaura. Warto wiedzieć, że najmniejszym pacjentom bardzo podobają się także tapety z postaciami z bajek. Stomatolog dziecięcy Poznań może mieć na sobie również kolorowy czepek. Warto wiedzieć, że doskonale wyposażone placówki pozwalają dzieciom oglądać bajki w trakcie wykonywanych zabiegów. Zalecane jest, by klinika dysponowała także gazem rozweselającym czy bezbolesnym znieczuleniem komputerowym. Jest to bowiem doskonała alternatywa dla strzykawek i igieł.