Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Licówki – co to jest i kiedy warto je założyć?

Licówki to cieniutkie nakładki, które mogą skorygować wygląd naszego uśmiechu. Jest to zabieg, który ma wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na samopoczucie pacjenta. O czym trzeba wiedzieć nim zdecydujemy się na założenie licówek?

Licówki – co to jest?


Licówki Poznań to cienkie nakładki na zęby, które sprawiają, że nasz uśmiech może niczym nie różnić się od uśmiechu hollywoodzkich gwiazd.

Stomatologia estetyczna Poznań jest w stanie poradzić sobie z takimi niedoskonałościami, jak przebarwienia na zębach, ukruszenia, złamania, czy pęknięcia zębów. Licówki Poznań są w stanie zatuszować diastemę oraz skorygować kształt zębów.

Warto wiedzieć, że licówki Poznań mogą się bardzo od siebie różnić. Najbardziej eleganckie i naturalne są licówki porcelanowe. Niestety są również najdroższe. Porcelanowe licówki cena Poznań waha się od 700 złotych nawet do 1500 za ząb.

Tańsze licówki są wykonane z kompozytu. Ich cena waha się od 250 do 350 złotych za ząb. Trzeba jednak wiedzieć, że mogą one wyglądać sztucznie. Ich kolor jest jednolity, co nie wygląda naturalnie. Akrylowe licówki cena Poznań to około 100 złotych za ząb, ale są to licówki, które są nietrwałe. Najczęściej używa się ich, gdy pacjent nie jest przekonany do założenia trwałych licówek. Są to licówki, które świetnie sprawdzają się w okresie przejściowym.

Jak wygląda przygotowanie do założenia licówek?

Licówki Poznań są zakładane w kilku etapach. Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest zaleczenie wszystkich zębów. Bardzo ważne jest również usunięcie osadu oraz kamienia nazębnego.

Pacjenci, którzy chcą założyć licówki wyłącznie na kilka zębów, powinni również wybielić pozostałe zęby, dzięki temu tonacja zębów będzie zbliżona, co da bardzo naturalny efekt.

Chcąc założyć licówki Poznań należy delikatnie spiłować szkliwo zębów. Jest ono usuwane w znikomym procencie, gdyż około 1 mm. Kolejnym krokiem jest wykonanie makiety, w której pacjent będzie chodził przez kilka dni, gdy okaże się, że jest ona dobrze dopasowana, a pacjent czuje się komfortowo licówki zostają wysłane do laboratorium, gdzie są przygotowywane do założenia na stałe. Na ostatniej wizycie lekarz stomatolog cementuje porcelanowe nakładki, które zostaną z pacjentem na długie lata.

Stomatologia estetyczna Poznań daje pacjentom szanse na naprawienie tego, co nie jest w nas takie, jak byśmy tego chcieli. Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala nawet przez 10 – 15 lat cieszyć się idealnym uśmiechem, którego nie powstydziłyby się największe gwiazdy.