Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dziecko u stomatologa
Zdrowie i uroda

Dziecko u stomatologa

Dziecko u lekarza to zawsze wyjątkowy pacjent. Osoba dorosła jest w stanie zrozumieć praktycznie wszystko, co medyk mówi. Dziecko niekoniecznie może objąć to swoim rozumem, wiele zależy też od wieku malucha. Każdy lekarz powinien wykazać się niezwykle dużą empatią w stosunku do małego pacjenta.

Stres w czasie wizyty u dentysty

Stres w czasie wizyty u dentysty jest czymś absolutnie normalnym, zarówno jeśli chodzi o dzieci, jak też u ludzi dorosłych. Nawet seniorzy nie są wolni od tego leku. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele metod, aby sobie z nim radzić. Trzeba uzmysłowić sobie, wizyta u dentysty może być całkowicie bezbolesna w zdecydowanej większości przypadków. Lekarz może podać znieczulenie, a jeżeli będzie ono zbyt słabe, dawkę można uzupełnić.

Jak uspokoić malucha?

Klinika stomatologiczna Lublin posiada szereg środków, aby dziecko nie przeżyło traumy w czasie wizyty. Personel jest miły i uprzejmy, zachowuje się niezwykle empatycznie. Dziecko nie przeżywa stresu już przy wejściu, ponieważ ściany pomalowane są na przyjazne kolory, dostępne są maskotki i książeczki, a cały personel jest uśmiechnięty. To wszystko sprawia, że klinika stomatologiczna Lublin jest ulubionym miejscem wielu dzieciaków. Duża rola rodzica w tym, aby przygotować malucha na wizytę, dzięki czemu poczuje się spokojniejszy.

Rola profilaktyki

Stomatolog Lublin doskonale zdaje sobie sprawę z profilaktyki. Lepiej zapobiegać niż leczyć, ta zasada obowiązuje również w stomatologii. Kiedy pacjent przychodzi z bardzo dużym ubytkiem, często nie można już zrobić nic poza leczeniem kanałowym albo usunięciem zęba. Jeżeli jednak pacjent systematycznie chodzi na kontrole, a w domu dba o zęby, myje je po każdym posiłku, wtedy jest duża szansa na to, że jego zęby będą zdrowe bardzo długo.

Stomatolog Lublin – co go wyróżnia?

Co wyróżnia najlepszych stomatologów? Oczy są to tylko kompetencje, wiedza, uczestnictwo w konferencjach naukowych? To na pewno jest bardzo ważne, ponieważ dobry lekarz musi iść z duchem czasu i uzupełniać swoją wiedzę. Ważne jest jednak, aby zawsze wobec pacjentów wykazywać empatię. Dentysta Lublin doskonale o tym wie. Lekarz musi dać pacjentowi odczuć, że rozumie jego strach i zdenerwowanie, tylko wtedy będzie oceniany jako bardzo dobry lekarz. Dentysta Lublin tak właśnie się zachowuje, z empatią. Doceniają to nie tylko najmłodsi pacjenci, ale także dorośli i seniorzy, spragnieni dobrych medyków.