Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

klinika stomatologiczna Szczecin
Zdrowie i uroda

Jak wybrać stomatologia w Szczecinie? Popularne mity!

XXI wiek to czas, w którym każdy niestety może napisać w Internecie każdą informację. Niestety to prowadzi często do bardzo wielu przeróżnych pomyłek, które nie kończą się zazwyczaj za dobrze. Jedną z nich jest wybór kompletnie nieodpowiedniego stomatologa… Jakie są zatem popularne mity dotyczące wyboru stomatologa w Szczecinie?

Mit numer 1 – każda klinika stomatologiczna Szczecin jest taka sama

Przede wszystkim często dość powtarzanym mitem jest to, że w zasadzie to nie ma znaczenia, którą klinikę stomatologiczną Szczecin wybierzemy, bo w zasadzie to każda z nich jest absolutnie dokładnie taka sama. To oczywiście zdecydowanie jest nieprawda. Czym się różnią między sobą poszczególne kliniki stomatologiczne Szczecin?

Zacznijmy od specjalistów – niektóre kliniki realizują jedynie zadania zwykłej stomatologii, inne mają także w ofercie stomatologię estetyczną, protetykę, periodontologię, czy też chirurgię szczękowo – twarzową. Co więcej każdy gabinet stomatologiczny Szczecin różni się także od reszty poziomem profesjonalizmu lekarzy tam pracujących a także ich stopniem doświadczenia, kultury itp. Słowem – kliniki stomatologiczne Szczecin różnią się między sobą i należy wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiadała naszym preferencjom.

Mit numer 2 -wizyty kontrolne to tylko strata pieniędzy i czasu

Dzisiaj zazwyczaj każdy stomatolog Szczecin wprowadza zasadę, że wizyta kontrolna jest płatna – niewiele najczęściej. Wiele osób zatem uważa, że nie ma sensu chodzić na takie wizyty, jeśli mamy na nich tylko skontrolować stan zębów i wydać pieniądze. Nawet zaś jeśli dana klinika stomatologiczna Szczecin wprowadziła darmowe wizyty kontrolne, to i tak wiele osób jest zdania, że nie ma sensu tracić na nie czasu.

Oczywiście są to błędne założenia. Każdy dentysta Szczecin powie bowiem prawdziwą rzecz, a mianowicie to, że zasadniczo lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ponadto każdy stomatolog Szczecin potwierdzi także to, że zasadniczo nie jest tak, że absolutnie każdy ubytek daje jakiekolwiek dolegliwości bólowe. Reasumując – wizyta kontrolna daje możliwość zobaczenia problemu wtedy, kiedy będzie on łatwy do wyleczenia.

Mit numer 3 – można mieć kilu “swoich” dentystów Szczecin

Oczywiście można, jednak nie ma to większego sensu. Zdecydowanie lepiej jest, jeśli mamy jednego zaufanego lekarza. Taki dentysta Szczecin ma wówczas możliwość kontrolowania procesu leczenia, podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę, jak różne choroby u nas przebiegają itp. Słowem – leczenie będzie miało wyższy poziom.