Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

elektrycy, SEP
Technologia

Dlaczego warto posiadać uprawnienia SEP do 1kv?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zapisuje się na kurs SEP 1kv. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ szkolenie przygotowuje do uzyskania uprawnień energetycznych. Dlaczego warto zdobyć kwalifikacje zawodowe w branży elektrycznej i energetycznej?

Kto dokładnie może zapisać się na kurs SEP 1kv?

Godny uwagi jest fakt, że na szkolenie sepowskie może zapisać się praktycznie każda pełnoletnia osoba, która posiada przynajmniej podstawowe wykształcenie. Nie jest zatem wymagane doświadczenie w zawodzie czy wykształcenie techniczne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane kursy są płatne.

Co warto wiedzieć o egzaminie SEP G1?

Należy mieć świadomość, że do egzaminu można przystąpić w lokalnym oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Warto pamiętać, że zdobyte uprawnienia SEP do 1kv będą obowiązywały przez 5 lat od momentu ich wydania. Osoby, które będą zainteresowane kontynuowaniem pracy w zawodzie, muszą je odnowić. Nie trzeba wtedy robić kursu, jednak warto sobie utrwalić wiedzę.

Czego można dowiedzieć się na kursie?

Kursanci podczas szkolenia nauczą się dokonywać pomiarów elektrycznych. Będą również wiedzieli, jak powinno się postępować z nieprzytomnymi osobami, które zostały porażone prądem elektrycznym. Wspomniana wiedza będzie przydatna nie tylko w pracy, ale również codziennym życiu. Ponadto uczestnicy kursu poznają najbardziej istotne zagadnienia prawne, które mają istotne znaczenie w branży elektrycznej.

Dlaczego warto zdobyć uprawnienia SEP do 1kv?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kwalifikacje zawodowe zdobyte po zdanym egzaminie są honorowane w całej Unii Europejskiej, a także Szwajcarii. Oznacza to, że dana osoba ma możliwość poszerzenia swoich możliwości zawodowych. Elektryk będzie także bardziej konkurencyjny na trudnym i wymagającym rynku pracy. Nie można jednak zapomnieć, że brak uprawnień SEP G1 sprawia, że pracownik nie może legalnie wykonywać np, pomiarów.

Rekomendowane jest postawienie na szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Należy mieć świadomość, że zarówno zajęcia, jak i egzamin są przeprowadzane w niezwykle komfortowej atmosferze. Ponadto wykładowcami są praktycy, którzy na co dzień wykonują zawód elektryka. Nie będą mieli tym samym większego problemu z wytłumaczeniem poszczególnych kwestii prostym językiem. Oczywiście uczestnicy będą mogli zadawać pytania podczas zajęć.