Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Dentysta w walce ze zmianami ortodontycznymi u dzieci

Zmiany ortodontyczne to wyzwanie, z którym coraz częściej musi borykać się chyba każdy dentysta Wola Mrokowska. Okazuje się bowiem, że wady zgryzu i uzębienia to czynniki, które wśród dzieci są nader częste. Czy to oznacza, że w ich przypadku jedynym, sensownym rozwiązaniem pozostaje stały aparat ortodontyczny?

Jak walczyć ze zmianami ortodontycznymi?

Najważniejszym pytaniem na które musi sobie odpowiedzieć dentysta Tarczyn jest oczywiście kwestia wieku osoby dotkniętej tymi zmianami. W przypadku osób dorosłych zęby są już odpowiednio uformowane, co znacznie utrudnia ich korekcję. Oznacza to, że w ich przypadku stomatolog Tarczyn musi wprowadzić stały aparat korekcyjny. Wyróżnia się on dużo większymi siłami korekcyjnymi, co w praktyce przedkłada się na wyższą skuteczność korekcji uzębienia. Co ważne, u większości dorosłych sprawdza się tylko stała metoda korekcji zębów.

Płytka Schwarza i inne akcesoria

Stały aparat ortodontyczny to poważne wyzwanie dla dorosłego pacjenta. Oddziaływanie dużych sił wywołuje spory dyskomfort, który dla dzieci w wieku 10 – 13 lat będzie jeszcze większym problemem. Dlatego dzieci, a więc osoby których zęby jeszcze się kształtują, powinny skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest tzw. płytka Schwarza, którą dentysta Tarczyn może przepisać maluchom cierpiącym na praktycznie wszystkie zaburzenia ortodontyczne. Co ważne, ich wiek powinien oscylować w granicach od 12 do maksymalnie 15 – 16 lat.

Kosztowne usługi dentysty z Tarczyna

Co ciekawe, różnice widać nie tylko w sposobie funkcjonowania danego aparatu, ale też w jego… cenie. Za stały aparat ortodontyczny trzeba zapłacić nawet 10 tysięcy złotych. Co więcej, rodzic będzie musiał też pokryć ewentualne koszty związane z prywatnymi wizytami u specjalisty. Jeśli jednak stomatolog Tarczyn przepisze dziecku wspomnianą płytkę, jej ostateczny koszt zamknie się w okolicy zaledwie 500 – 800 złotych. Co więcej, nie trzeba jej nosić na stałe. Oznacza to, że dziecko będzie mogło nadal korzystać z pełnej i skutecznej pielęgnacji zębów.

Podsumowując, dentysta Wola Mrokowska może skorzystać z szerokiego pakietu narzędzi korygujących kształt łuków zębowych. Do najpopularniejszych z nich należą przeznaczone dla dorosłych aparaty stałe i dziecięce aparaty, które w każdej chwili można wyjąć z buzi.