Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Dentysta prywatnie
Zdrowie i uroda

Dentysta prywatnie czy w ramach NFZ?

Każdy ubezpieczony Polak ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej, w tym również stomatologicznej. Niejedna klinika stomatologiczna Kraków świadczy swoje usługi w ramach umowy z NFZ. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto wybierać bezpłatne usługi, czy może lepiej zdecydować się na leczenie prywatne?

Dentysta na NFZ

Dentysta Kraków działający w ramach umowy z NFZ kojarzy się zwykle z niską jakością usług. Takie sytuacja może zdarzały się dawniej, jednak obecnie bezpłatne usługi dentystyczne są na zadowalającym poziomie. Wiele zależy od gabinetu, który wybierzemy na wizytę. Stomatolog Kraków powinien wyróżniać się czystym i dobrze wyposażonym gabinetem i najlepiej, jeśli świadczy zarówno usługi bezpłatne, jak i prywatne. Zdarza się bowiem, że za niektóre usługi lepiej dopłacić i wykonać je prywatnie, ponieważ NFZ nie gwarantuje wysokiej jakości materiałów. Przy takim zabiegu można jednak skorzystać np. z bezpłatnego znieczulenia miejscowego czy ściągania kamienia nazębnego. Zawsze da się na tym nieco zaoszczędzić. Warto jednak pamiętać, że dentysta na NFZ zwykle ma długi czas oczekiwania na wizytę, co wiąże się np. z limitami dziennymi pacjentów.

Dentysta prywatnie

Dentysta Kraków, który oferuje usługi praktycznie od ręki. Można umówić się na wizytę z dnia na dzień, często także w soboty i wieczorami. Wykonując zabiegi prywatnie, możemy mieć pewność, że klinika stomatologiczna Kraków będzie świadczyła usługi na wysokim poziomie, dobierając bardzo dobrej jakości materiały. Prywatnie można otrzymać plombę z lepszym komponentów niż na NFZ. Jest również wiele zabiegów, których na NFZ w normalnych warunkach nie otrzymamy – np. leczenie kanałowe. Z tego powodu wiele osób decyduje się na usługi prywatne, które zawsze wiążą się z wysoką jakością oraz gwarancją trwałości usługi.

Jakie usługi wybrać?

Ciężko jest wybrać stomatologa. Nie każdego stać na prywatne leczenie zębów, ale jeśli chodzi o np. plomby, to lepiej wykonać je prywatnie. Są bowiem złożone z trwalszych komponentów. Warto jednak korzystać na NFZ z usług takich jak choćby ściąganie kamienia – jakość zabiegu nie odbiega od tego, co może zaoferować prywatny gabinet, a nie trzeba dodatkowo płacić. Najlepiej jest znaleźć równowagę między usługami bezpłatnymi a tymi prywatnymi. Stomatolog Kraków posiadający ofertę świadczącą usługi w ramach NFZ i prywatnie to najlepsze rozwiązanie – część usług można bowiem wykonać nie płacąc, natomiast dopiero za lepsze materiały czy dodatkowe usługi pacjent zapłaci z własnej kiszeni.