Średnik.pl

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatologia
Zdrowie i uroda

Bonding – sposób na “Hollywood smile”

Żyjemy w świecie, w którym bardzo dużą uwagę przywiązujemy do wyglądu. Niezaprzeczalnie zęby są takim elementem, który rzuca się w oczy: zarówno piękne i zadbane, jak i zniszczone i z brakami. Ostatnio coraz częściej słyszy się o tzw. hollywoodzkim uśmiechu. To piękne, równe, zdrowe i śnieżnobiałe zęby. Efekt ten możemy osiągnąć dzięki zabiegowi stomatologicznemu, jakim jest bonding. Z niniejszego artykułu dowiesz się, czym jest bonding zębów, jaki jest jego przebieg i czy można go zrobić podczas jednej wizyty. Zachęcamy do lektury.

Czym jest bonding zębów?

To nieinwazyjna metoda odbudowy zębów przy zastosowaniu żywic kompozytowych. Rekonstrukcja zębów polega na pokryciu drobnych uszkodzeń, rys, nierówności, uszczerbków wraz z przebarwieniami. Zabieg ten wyróżnia się niewielką ingerencją w strukturę kości. Szybko możemy uzyskać efekt nieskazitelnych zębów. Materiał dobierany jest do koloru naturalnego zębów lub kilka tonów jaśniejszy. Bonding daje natychmiastowy efekt. Zęby są równe, wszelkie niedoskonałości zamaskowane, a przebarwienia zostają usunięte. Dzięki temu zabiegowi możemy przestać wstydzić się naszych zębów. Piękny śnieżnobiały uśmiech jest możliwy dzięki stomatologii estetycznej.

Jak wygląda nakładanie bondingu?

Na zęby nakładany jest materiał kompozytowy z żywic, a więc dochodzi do szczelnego przylegania. Właściwie dobraną niewielką warstwę kompozytu (oczywiście wcześniej dopasowaną kolorystycznie) nakłada się na szkliwo. Materiałem tym można uzupełnić szczeliny, zarysowania, pokryć przebarwienia po kawie, herbacie, czerwonym winie. Ponadto, kompozytem można odbudować ukruszenia, pęknięcia – nadać równy kształt zębom. Korektę kształtu zęba można wykonywać na jego długości, szerokości oraz grubości. Można więc mieć piękne i równe wszystkie zęby. Bondingiem można zamknąć szczelinę między zębami (odbudować ją). Jak wygląda nakładania bondingu? Jeżeli materiał jest na tyle trwały, że bonding na zębach utrzymuje się przez około dziesięć lat. Warunkiem tak trwałego efektu jest odpowiednia pielęgnacja. Wizyty serwisowe powinny odbywać się raz do roku.

Czy jest możliwy bonding zębów podczas jednej wizyty?

Tak! Podczas jednej wizyty stomatolog może przeprowadzić metamorfozę Twojego uśmiechu. Dzięki bondingowi odzyskasz pewność siebie i śnieżnobiałe zęby, zatem nie zwlekaj i umów się już dziś do najlepszego stomatologa.